Azalia – antykoncepcja dla kobiet karmiących

az

Na polskim rynku pojawiła się Azalia – nowy preparat antykoncepcyjny dla matek karmiących. Jest to dobry wybór dla mam, które chcą stosować bezpieczną i skuteczną antykoncepcję, nie rezygnując jednocześnie z karmienia piersią.

Lek Azalia jest minitabletką – zawiera niewielkie ilości, bo jedynie 75 mikrogramów hormonu żeńskiego, progestagenu zwanego dezogestrelem. W przeciwieństwie do złożonego środka antykoncepcyjnego, nie zawiera estrogenu. Mechanizm działania minitabletki Azalia w 99% polega na hamowaniu owulacji, czyli zapobieganiu dojrzewania komórki jajowej. Dodatkowo powoduje zmianę konsystencji śluzu szyjkowego w taki sposób, że staje się on nieprzenikliwy dla plemników.

Bezpieczna minitabletka dla matki i dzieckaMinitabletka (minipigułka) Azalia zawiera niewielką ilość tylko jednego hormonu – progestagenu. Minitabletka Azalia jest idealna dla kobiet karmiących, gdyż nie wpływa na laktację (produkcję i skład mleka) oraz rozwój dziecka. Jest także dobrym rozwiązaniem dla kobiet palących, z objawami PMS, padaczką, migrenowymi bólami głowy, a nawet kobiet leczonych z powodu niektórych nowotworów, które nie mogą przyjmować tabletek zawierających estrogen.

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama, zapraszam też na pozostałe moje strony: www.babymama.pl oraz www.blog.babymama.pl

Zostaw komentarz

102 Comments

  • Odpowiedz Sierpień 30, 2014

    Jusia

    Zaczęłam brać te tabletki 3 miesiące temu okres dostaje co 3 tygodnie pierwsza tabletkę wzięłam we wtorek dojechałem do srodkowej rzędu a pierwsza z poniedziałku to mam wypić po tych środkowych czy przed proszę o pomoc bo juz sie pogubiłam dziękuje

  • Odpowiedz Maj 12, 2014

    Gość

    Ja Azalię brałam 16 miesięcy, przez cały okres karmienia piersią. Przez ten okres nie miałam miesiączki ani żadnych plamień. Pokarm miałam obfity i zero skutków ubocznych – nie tyłam.