Jak poznać płeć dziecka przed narodzinami?

zdjecie_ciaza

Dlaczego tak bardzo pragniemy znać płeć dziecka na długo przed jego narodzinami?

Potrzeba poznania płci malucha dawniej motywowana była społecznie. Każda rodzina marzyła o synu, który będzie dziedzicem nazwiska i majątku. Kobiety starały się zaplanować i później weryfikować płeć dziecka – oczywiście przy pomocy „domowych” metod. Aby jednak ostatecznie przekonać się o prawdziwości swoich przypuszczeń, trzeba było czekać na narodziny potomka.

Dziś możemy określić płeć dziecka, poprzez badanie USG, już około 18 tygodnia.  Dzięki nowoczesnym technologiom określenie płci jest możliwe już w 10 tygodniu. Z poznaniem płci malucha rodzice coraz rzadziej czekają aż do jego narodzin – mówi przedstawiciel polskiego dystrybutora IntelliGender Test.

Syn czy córka?

Powody dla którego rodzice preferują konkretną płeć dziecka czasami związane są z chorobami dziedzicznymi.  Niektóre z nich ujawniają się tylko u jednej z płci, przykładem jest choćby hemofilia (tylko u potomków męskich) czy zespół Turnera (tylko u potomków żeńskich).

Do dziś kobiety z królewskich rodów mogą odczuwać presję związaną z płcią potomka – syn jest poniekąd gwarancją przedłużenia istnienia rodu i nazwiska. W codziennych realiach jest to podejście archaiczne.

Rodzice najczęściej pragną poznać płeć dziecka z praktycznego punktu widzenia. Główną kwestią jest przygotowanie wyprawki, czy pokoju dla dziecka – mówi Rafał Filipowski, ekspert ze sklepu internetowego plecdzieckatest.pl.

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama, zapraszam też na pozostałe moje strony: www.babymama.pl oraz www.blog.babymama.pl

Skomentuj jako pierwszy