Jak to, co jemy, wpływa na płeć dziecka

Czy rzeczywiście kwestia płci nienarodzonego dziecka to kwestia doboru składników diety?

Pary planujące potomstwo często pytane są o to, jakiej płci dziecko by wolały.Oczywistym jest, że odpowiedź, która nasuwa się sama, to że najważniejsze, by było ono zdrowe. Kwestia tego zaś, czy będzie to chłopiec czy dziewczynka, jest drugorzędna.

Nauka i medycyna jednak przychodzą nam tutaj z pomocą. Okazuje się bowiem, iż istnieją naturalne metody, które pozwalają wpływać na płeć dziecka nim zostanie ono jeszcze poczęte. Co więcej, wpływ na to może mieć także matka. Dokładniej rzecz biorąc to, w jaki sposób ona się odżywia.

Płeć dziecka determinowana jest przez męskie komórki rozrodcze. Żeńska komórka jajowa zawsze posiada chromosom X. Plemniki mogą być nośnikami genu X lub Y. Połączenie komórki jajowej z plemnikiem X skutkuje narodzinami dziewczynki.

Gdy zaś plemnik niesie ze sobą gen Y, poczyna się chłopiec. Jak wynika z badań, męskie komórki rozrodcze o innych genach determinujących płeć różnią się między sobą.Te z materiałem genetycznym Y są bardziej ruchliwe, ale też mniej odporne, te z materiałem X o ile są nieco wolniejsze, o tyle bardziej wytrwałe. W tym miejscu właśnie swój początek wzięła teoria o możliwości sterowania płcią nienarodzonego jeszcze dziecka poprzez nawyki żywieniowe przyszłej mamy.

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama, zapraszam też na pozostałe moje strony: www.babymama.pl oraz www.blog.babymama.pl

5 komentarzy

 • Odpowiedz Grudzień 27, 2013

  Gość

  Co za bzdury.Jeżeli kobieta ma regularne cykle (28 dni ) ,to na pewno wie kiedy występuje owulacja.
  I tak chcąc zwiększyć szanse na poczęcie chłopaka stosunek musi odbyć się w owulację!ażeby począć dziewczynkę, to wystarczy 2-3 dni przed jajeczkowaniem.Proste! U moich dwóch sióstr się sprawdziło!

 • Odpowiedz Czerwiec 30, 2013

  Gość

  heheh suplementy bierze się dla zdrowia dziecka a nie na płeć heheh wart wzbogacić dietę o suplementacje ja polecam ladeeVit ma bogaty skład

 • Odpowiedz Czerwiec 29, 2013

  Gość

  czyli jak biorę witaminy to urodzi mi się córka ;>

 • Odpowiedz Kwiecień 20, 2013

  Gość

  nie wierz w to na to wpływa owulacja :)

 • Odpowiedz Luty 19, 2013

  Gość

  więc żeby mieć chłopca powinnam przed kolejną ciążą zacząć odżywiać się niezdrowo 😛