Pierwsze w Polsce studio depilacji woskiem

wax

Studio  Time for Wax w Warszawie  proponuje szeroki zakres zabiegów depilacji zarówno dla kobiet jak i mężczyzn są to miedzy innymi zabiegi na nogi, ręce, bikini , twarz.

Depilacja woskiem jest najczęściej wybieraną profesjonalną metodą depilacji ciała ponieważ w porównaniu z innymi metodami: gwarantuje długotrwały efekt, niesie małe ryzyko powikłań, jest niedroga i szybka.

Co powinniśmy wiedzieć o depilacji?
Depilację za pomocą wosku można stosować na dużych powierzchniach i na wszystkich częściach ciała .Nie powinno się depilować skóry mającej skłonność do rozszerzania się naczynek i żylaków.
Jak przebiega depilacja woskiem?
Rozgrzany wosk do temperatury 37-38 C nakładamy szpatułką na depilowaną część ciała, następnie zrywamy za pomocą paska flizelinowego. Nakładanie wosku nie boli -zrywanie może być nieprzyjemne, ale trudno ocenić jak bardzo. Niektóre osoby odczuwają zabieg jako bardzo bolesny, inne uważają że nie jest to aż takie nieprzyjemne. Skóra po depilacji może być podrażniona i zaczerwieniona. Na drugi -trzeci dzień jak skóra już odpocznie znikają zaczerwienienia , jest miła i miękka w dotyku. Efekt utrzymuje się do około 3- 4 tygodni w zależności jak szybko rosną u danej osoby włosy.

Jak przygotować się do depilacji woskiem ?
Decydując się na depilację woskiem ważne jest aby włosy były właściwej długości. Optymalna długość włosa to 1 cm, maksymalna to 1,5 cm -zbyt krótkie włosy uniemożliwia depilację – zbyt długie zwiększają dyskomfort podczas zabiegu.

Ważne jest aby przed zabiegiem depilacji zadbać o higienę osobistą. Depilacja ciała jest bardzo intymnym zabiegiem dlatego zadbanie o higienę osobistą jest kluczowe.
Planując depilację woskiem -w dzień przed zabiegiem najlepiej zrobić peeling ciała a w dzień zabiegu nie nakładać na skórę kremu ani balsamu.

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama, zapraszam też na pozostałe moje strony: www.babymama.pl oraz www.blog.babymama.pl

Skomentuj jako pierwszy