Pokoik niemowlęcy

obrazek

Kącik, przeznaczony dla nowego członka rodziny powinien być nie tylko bezpieczny i funkcjonalny, ale także estetyczny! Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych i oryginalnych dekoracji, przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych.

Większość przyszłych mam urządza pokój dla dziecka, poddając się charakterystycznemu dla ostatnich tygodni ciąży syndromowi wicia gniazda. Uzdolnione plastycznie mamy same chętnie malują na ścianach kolorowe wzory czy postacie z bajek.

Powszechnie dostępne są również szablony o różnych wielkościach i kształtach, dzięki którym namalowanie wzorów staje się bardzo łatwe. Należy przy tym pamiętać, żeby używać jedynie nietoksycznych farb z europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa, a po malowaniu, przez kilka dni dobrze wietrzyć pokój.

Jednokolorowe monotonne ściany, a także meble możemy również w łatwy i szybki sposób odmienić za pomocą specjalnych naklejek w pięknych kolorach. Naklejki dostępne są pojedynczo lub w grupach tematycznych, np. łączka, księżniczki, krecik i przyjaciele, samochody i wiele innych.

Naklejki są świetnym pomysłem – mówi Anna, mama 8-miesięcznej Natalki – Córka od początku śpi w naszej sypialni, ale nie chcieliśmy drastycznie zmieniać jej wystroju. Na ścianie przy łóżeczku przykleiłam więc kilka naklejek z uśmiechniętymi kwiatkami. Natalka je uwielbia. Często śmieje się do nich radośnie. – dodaje.

Do łask wracają również fototapety, choć dzięki rozwojowi techniki i fotografii wyglądają już zupełnie inaczej, niż znane wszystkim widoki egzotycznych plaż z palmami, czy górskich potoków. W programie graficznym możemy stworzyć swoje własne wzory albo zabawnie pokolorować zdjęcia, a następnie wydrukować w punkcie fotograficznym na papierze samoprzylepnym i udekorować nimi ścianę lub mebelki dziecka.

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama, zapraszam też na pozostałe moje strony: www.babymama.pl oraz www.blog.babymama.pl

Skomentuj jako pierwszy