Trudne początki ciąży

ciaza

Wiadomość o ciąży zapewne cię ucieszy, ale twój twój organizm może nie podzielać tej radości.Mogą pojawić się trudne początki ciąży…

Za sprawą wzrostu poziomu hormonu HCG mogą bowiem zacząć dokuczać ci męczące nudności i wymioty, a także wszechogarniające zmęczenie.

Poranne nudności

Poranne nudności odczuwa mniej więcej połowa przyszłych mam. Co jest przyczyną tego, że niektóre z nas mają ten problem, a inne nie?

W drugim tygodniu ciąży łożysko wytwarza gonadotropinę kosmówkową. Hormon, który m.in. chroni wczesny płód. Jej poziom wzrasta tylko przez 12 tygodni ciąży. Gdy spada, ustępują też nudności. Są to jednak niezależne zjawiska. Wymioty mogą też być reakcją organizmu na zjedzenie przez Ciebie produktów, które zawierają metale ciężkie, pestycydy itp. Wymioty są szybkim sposobem na pozbycie się ich, w taki sposób organizm chroni przyszłe dziecko.

Stres też odgrywa dużą rolę, to prawdziwy sprawca Twojego złego samopoczucia. Być może ciąża Cię zaskoczyła, martwisz się o pracę, a może drżysz o dziecko? Niezależnie od tego, co powoduje stres, ujawnia się on mdłościami. Im jest większy, tym dłużej trwają.

Woda

Pij dużo wody, najlepiej niegazowanej, niskozmineralizowanej i niskosodowej. Ideałem byłoby, gdybyś wypijała jej trzy litry (to 12 szklanek). Najlepiej, abyś  popijała wodę  małymi łykami, a trzy szklanki zastąpisz herbatką ziołową. Woda wypłukuje z Twojego organizmu toksyny, na które rozwijające się dziecko reaguje „wymiotnie”.

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama, zapraszam też na pozostałe moje strony: www.babymama.pl oraz www.blog.babymama.pl

4 Comments

 • Odpowiedz Lipiec 21, 2011

  Gość

  proponuję Ci zrobić test z krwi, prywatnie kosztuje grosze i już po godzinie masz wynik. test możesz zrobić po 10 dniach od podejrzewanej daty zapłodnienia. :) u mnie wyszedł pozytywnie :) no i powodzonka :)

 • Odpowiedz Czerwiec 10, 2011

  Gość

  aha poroniłam 15 marca :-*

 • Odpowiedz Czerwiec 10, 2011

  Gość

  staram się o dziecko jestem po poronieniu uprawialismy teraz sex w czasie owulacij i nie wiem kiedy powinnam zrobic test teraz zrobilam i wyszedł negatywny ale podkreslam minelo dopiero piec dni ………….pomóżcie

 • Odpowiedz Kwiecień 16, 2010

  Martyna

  No wezmę sobie te rady do serca :)