Wypadanie włosów w ciąży

kobiety

Wzmożona aktywność hormonów i wydzielanie estrogeny nie są jedynymi problemami i czynnikami wywołującymi utratę włosów podczas ciąży. Czasami utrata włosów jest wynikiem złego odżywiania kobiety.


Dieta, a wypadanie włosów w ciąży

Kobiety, które zdrowo się odżywiają, zażywają zalecane suplementy i witaminy oraz dużo odpoczywają cieszą się lepszym zdrowiem. Ta kategoria kobiet wytwarza lepsze włosy, ponieważ włosy rozwijają się dobrze w środowiskach, gdzie się o nie dba. Dlatego można bezpiecznie przypuszczać, że jeśli nie odżywiasz się zdrowo Twoje włosy mogą cierpieć na niedożywienie. 

Są różne substancje odżywcze wymagane przez organizm, które mogą poprawić stan włosów lub powodować ich wypadanie. Minerały – cynk i żelazo – są powiązane ze wzrostem i utratą włosów. Jeśli kobieta przestanie zażywać te minerały, wzrasta jej predyspozycja do wyłysienia. Gdy kobieta zajdzie w ciąże, jej dieta powinna się składać z dużej ilości warzyw i owoców, gdyż zawierają przeciwutleniacze, powodujące wzmożony wzrost włosów.

By określić w jakim jesteś stania i ile minerałów i witamin dostarczasz organizmowi zapytaj swojego lekarza. Nie powinno zabraknąć takich witamin jak witamina B, C z bioflawonoidami, Inozytol i Biotyna oraz witamina E.

Musisz zrozumieć jedną ważną rzecz, że utrata włosów podczas ciąży jest tymczasowa i Twoje włosy najpewniej odrosną po porodzie, gdy powrócą do normalnego cyklu bez wpływu zaburzonych hormonów. Niektóre kobiety jednak przechodzą przez większą utratę włosów po ciąży niż podczas ciąży. Nie należy się tym martwić, gdyż większość kobiet przechodzi przez to i z czasem sytuacja się normalizuje. Cokolwiek się dzieje, upewnij się, że nie trwa to zbyt długo.

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca bloga, szczęśliwa mama, zapraszam też na pozostałe moje strony: www.babymama.pl oraz www.blog.babymama.pl

Zostaw komentarz

16 Comments

 • Odpowiedz Luty 15, 2014

  Gość

  jestem w ciązy i strasznie wypaduja mi włosy przeszłam juz dwie ciąże i tego nie miałam nie wiem jaka przyczyna jest tego dobrze sie odzywiam i dobre szampony stosuje

 • Odpowiedz Styczeń 9, 2014

  Gość

  W tym okresie dobrze zadbać o odpowiednie witaminy oraz dobrać dobrej jakości szampon do włosów. Wiele porad jest na lysyproblem.pl jest wiele odpowiedzi na większość pytań zadawanych przez osoby zmagające się z łysieniem.

 • Odpowiedz Listopad 29, 2013

  Gość

  wszelkie tabletki w ciąży trzeba konsultować z lekarzem, ale wydaje mi się, że taka pianka jak z procerin.pl może być swobodnie stosowana w celu poprawy kondycji włosów. oczywiście też warto zapytać lekarza prowadzącego, bo lepiej dmuchać na zimne

 • Odpowiedz Luty 28, 2013

  Gość

  w ciąży lepiej uważać, to nie choroba, ale bezpieczeństwo dzidziusia najważniejsze spytać chociaż w aptece farmaceuty

 • Odpowiedz Luty 22, 2013

  Gość

  ja nie wiem czy suplementy diety w ciąży można brać bez porozumienia z lekarzem.

 • Odpowiedz Luty 18, 2013

  Gość

  warto w takich przypadkach wspomóc się jakimś suplementem diety