Wyprawka dla dziecka urodzonego na jesieni lub zimą

przed_porodem

Od kilku miesięcy jesteś w ciąży. Twoje dziecko urodzi się w październiku, listopadzie…Przyjdzie na świat jesienią, kiedy na dworze jest szaro, buro i w dodatku zimno.

Warto więc odpowiednio wcześniej pomyśleć o przygotowaniu niezbędnej wyprawki dla malucha. Twoje dziecko na pewno będzie potrzebowało o wiele więcej rzeczy niż dzieci urodzone latem czy wiosną.

Wychodzimy ze szpitala
Jesienią i zimą pogoda często nas zaskakuje. Przede wszystkim jest chłodno. Z dnia na dzień termometry pokazują coraz mniej stopni Celsjusza. Pada deszcz, śnieg, może być okropna zawierucha. My tymczasem trafiamy do szpitala i rodzimy naszego dzidziusia. Jak tu wyjść z dzieckiem w taką pogodę? W co ubrać maleństwo, które ma dopiero kilka dni?

Przede wszystkim trzeba kupić fotelik dla dziecka. Powinien mieć odpowiednią wkładkę dla noworodka. Przyda się na pewno tzw. budka, która ochroni dziecko przed wiatrem. Są też foteliki wyposażone w folię przeciwdeszczową i śpiwór. Te dodatkowe elementy fotelika na pewno przydadzą się jesienią i zimą. Pozwolą nam odpowiednio zabezpieczyć maleństwo przed chłodem. Jeżeli mamy tylko sam fotelik, np. po starszym dziecku, możemy bez problemu dokupić niezbędne wyposażenie np. na aukcjach internetowych, pożyczyć od znajomych, czy kupić w sklepie. W przypadku śpiworka, warto wybrać taki, aby pasował nam też do wózka. Będziemy przecież wychodziły na spacery.

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama, zapraszam też na pozostałe moje strony: www.babymama.pl oraz www.blog.babymama.pl

1 Comment

  • Odpowiedz Październik 23, 2012

    Gość

    :) Moj dzidziuś bedzie za 3 tygodnie wiec urodzi sie w tej mało komfortowej porze. Wszystko juz na naiego czeka :)długo wybierałam wozek , poniewaz interesowało nie w nim wiele kwiesti , widze ze na pore jak rodze mam idealny wozek bo spełnia wszystkie wymagania jakie proponujecie .Fotelik równiez mam z wszystkimi zimowymi akcesoriami.Wyprawka mojego pierwszego dzidzusia wiec ostro sie do niej przyłóżylam ,aby nic mnie nie zaskoczyło.Artykuł jest bardzo przydatny dla mam które nie maja tak wiel informacji na temat wyprawki uważam ze są tu dośc dopbra sugestje co do wózka i fotelika .