Zwyczaj organizowania przyjęcia dla mającego przyjść na świat dziecka i jego mamy przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Pomimo panującego w naszym kraju przekonania, że kompletowanie wyprawki przed narodzinami może przynieść pecha, idea organizowania takich przyjęć zyskuje coraz więcej zwolenników, czy raczej zwolenniczek. Zazwyczaj przyszła mama jest zmuszona rezygnować ze spotkań towarzyskich, bo albo odbywają się z zadymionych barach, albo ciągną się przez długie godziny. Dlatego baby shower to doskonała okazja by podzielić się swoimi obawami i nadziejami z gronem najbliższych osób. Poza tym nie bez znaczenia jest także fakt, że otrzymywane w trakcie imprezy prezenty odciążą nieco przyszłych rodziców w uzupełnieniu dziecięcej wyprawki o wszelkie niezbędne drobiazgi.

Czas na świętowanie

Najczęściej przyjęcie organizuje się pod koniec ciąży, gdy brzuszek jest już sporych rozmiarów, a kobieta oczekującej dziecka czuje się na siłach by w takim spotkaniu uczestniczyć. Niektóre mamy, chcąc przystosować ten zachodni zwyczaj do polskich warunków, decydują się na urządzenie podobnej imprezy już po porodzie, ponieważ wtedy mogą już pochwalić się swoim maleństwem i nieco oderwać od codziennych obowiązków związanych z opieką nad nim. Tradycyjne amerykańskie baby shower odbywało się w sobotnie lub niedzielne popołudnie.

Słodko i kobieco

Imprezę zwykle przygotowuje siostra lub bliska przyjaciółka przyszłej mamy, jeśli robi to w tajemnicy przed zainteresowaną to przyjęcie może stać się dla niej miłą niespodzianką. Wśród uczestników nie powinno być mężczyzn (oni będę mieli jeszcze okazję do świętowania podczas pępkowego), a lista gości powinna obejmować wszystkie bliskie ciężarnej kobiety. Baby shower to dobra okazja by poplotkować, wymienić się doświadczeniami oraz po prostu pobyć w miłym.
Często miejscem przyjęcia jest mieszkanie jednej z przyjaciółek (przy ładnej pogodzie może być ogród) lub lokal wynajęty specjalnie na tę okazję. Dekorację stanowią balony, serpentyny i maskotki. Jeżeli znana jest płeć dziecka to miejsce imprezy możne być utrzymane w określonej kolorystyce. Główną bohaterką przyjęcia jest oczywiście przyszła mama, zatem menu powinno być dostosowane do jej upodobań i ciążowych zachcianek. Na stole obok sków, herbaty i owoców powinno znaleźć się coś słodkiego, co stanowi pomyślną wróżbę i zapowiada radość.

Wszystko dla mamy i dziecka - odwiedź sklep, który polubiło już wiele mam - www.babymama.pl
Wykorzystaj kod rabatowy na hasło: DLAMAMY i kupuj 5% taniej!

Tagi