Do rąk czytelników trafi za chwilę niezwykła książka – Odstawieni. Ewolucja karmienia piersią. Historia kontrowersji.

Okładka Time’a z matką karmiącą kilkulatka. Facebook usuwający zdjęcia karmiących kobiet. Papież Franciszek zachęcający matki do karmienia w Kaplicy Sykstyńskiej – jak to się stało, że procesowi biologicznemu towarzyszy tyle kontrowersji?

Piersi – tabu czy erotyczny obiekt

Reporterskie śledztwo Jennifer Grayson (pracującej dla Huffington Post, publikującej także w USA Today i Washington Post) prowadzi nas do zakamarków laboratoriów badających mleko kobiece, kultowego gabinetu doktora Searsa i pokazuje, do jakiego szaleństwa doprowadziła fiksacja na punkcie erotycznej przydatności kobiecego biustu.

„Odstawieni” ukazują, jak wygląda karmienie niemowląt w ortodoksyjnych społecznościach religijnych, dlaczego na Tajwanie odsetek niemowląt karmionych piersią poszybował ostatnio w górę i dlaczego rząd Stanów Zjednoczonych jedną ręką wręcza ulotki o korzyściach naturalnego karmienia, a drugą hojnie rozdaje mleko modyfikowane, stając się najlepszym klientem jego producentów.

Debata o zdrowiu

Książka stanowi niezwykle ważny głos w debacie o zdrowiu publicznym, tym bardziej frapujący, że zabrany z pełnym pasji zaangażowaniem, które jednak nie przesłania
chłodnej analizy faktów.

ewolucja-karmienia

 

Odstawieni.
Ewolucja karmienia piersią.
Historia kontrowersji
Jennifer Grayson

Przekład: Jowita
Maksymowicz-Hamann
ISBN: 978-83-65796-24-0
Liczba stron: 336
Oprawa: miękka
Premiera: sierpień 2017
Wymiary: 165×238
Cena: 39,90 zł

Wydawnictwo Mamania