Otulanie niemowląt pełni ważną rolę szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka, zalecane przez lekarzy pediatrów, jako najprostsza i najefektywniejsza metoda zapewniająca dziecku poczucie bezpieczeństwa, komfortu i wygody.

Ponadto działa uspokajająco na przestraszonego światem maluszka dając mu wrażenie jakby nadal przebywał w łonie matki. Otulanie niemowląt nie tylko redukuje objawy kolki ale również, jak donoszą najnowsze badania, zmniejsza ryzyko wystąpienia SIDS (Zespół Nagłej Śmierci Niemowląt) dzięki promowaniu pozycji do spania na plecach, najbezpieczniejszej w pierwszym roku życia dziecka.

Zapinany na rzepy, regulowany w granicach swojego rozmiaru, odpinana dolna część pozwala na szybką zmianę pieluchy bez potrzeby całkowitego odwijania maluszka.

Otulacz SwaddleMe  jest również niezastąpiony w podróży. Dzięki specjalnym szczelinom na pasy bezpieczeństwa, możesz ułożyć maleństwo bezpiecznie w foteliku samochodowym i w drogę!

SwaddleMe – otulacz firmy Kiddopotamus zyskał miano najlepiej sprzedającego się produktu w najpopularniejszym sklepie internetowym w USA Amazon i 28 czerwca 2006 roku został zaprezentowany w talk show u samego Jay’a Leno.

Część dochodu ze sprzedaży otulacza SwaddleMe przeznaczona jest na rzecz fundacji First Candle/SIDS Alliance której działalność skupia się między innymi na rozpowszechnianiu wiedzy na temat SIDS ( Zespołu Nagłej Śmierci Niemowląt) oraz podjęciu odpowiednich działań mających na celu zminimalizowanie zagrożenia SIDS.

Dzięki akcji pod tytułem: „Back to sleep” (do spania na plecach) rozpoczętej w 1994 roku wspólnie z amerykańskim departamentem zdrowia, stowarzyszeniem lekarzy pediatrów oraz innymi organizacjami, do tej pory udało się zredukować liczbę zgonów wśród noworodków w USA spowodowaną SIDS o ponad 50% a liczbę dzieci układanych do snu na brzuchu o ponad 70%. Ponadto dzięki ofiarności darczyńców Fundacja przekazuje znaczne kwoty na liczne badania prowadzone w celu wykrycia przyczyn SIDS oraz wynalezienia metod diagnostycznych pozwalających na jak najszybsze wykrycie zagrożenia SIDS u noworodków.

Otulacz uszyty jest ze znakomitej jakości ciepłego, miłego polaru. Rozmiary: Mały od 3,00 do 6 kg Duży od 6,5 do 10kg

Szukasz otulacza? Sprawdź ofertę sklepu www.babymama.pl

swaddle_me_2