Holenderska fotograf Marry Fermont specjalizująca się w zdjęciach noworodków postanowiła pokazać dzieci w wyjątkowy sposób.

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do słodkich sesji noworodkowych w studio, gdzie dzieci leżą wśród cudownych dekoracji lub trzymają je rodzice. Marry robi inne, wyjątkowe zdjęcia. Pokazują one jak dziecko jest ułożone w łonie matki.

Pomysł zrodził się podczas jednej z sesji, gdzie położna pokazała rodzicom, w jaki sposób ułożone jest dziecko w macicy. Wszyscy wiemy, że dziecko jest w brzuch, jednak, kiedy już się urodzi ciężko zrozumieć, jak się tam mieści. Ułożenie malucha na ręce w taki sposób pozwala to sobie wyobrazić. To właśnie było inspiracją do nowego pomysłu na sesje noworodkowe.
Marry towarzyszyła przy ponad 100 porodach, za każdym razem wykonywała zdjęcie dziecka takiej pozycji. Kiedy sama rodziła swoją córkę July poprosiła fotografa o takie samo zdjęcie.
Marry pragnie, aby jej zdjęcia pomogły zmienić sposób myślenia o ciąży i porodzie, że to co zachodzi w ciele kobiety to prawdziwy cud.

fot. http://fermontfotografie.nl/en

zdjecie_noworodek_3

zdjecie_noworodek_4

zdjecie_noworodek_5

zdjecie_noworodek_6

zdjecie_noworodek_7

zdjecie_noworodek_8

zdjecie_noworodek_10

zdjecie_noworodek_9

zdjecie_noworodek_11

zdjecie_noworodek_2