24 kwietnia w hotelu Hayatt w Warszawie, na II Akademii Zdrowej Ciąży zorganizowanej przez portal Baby-Shower.pl  pojawiło się 80 Pań z brzuszkiem. Akademia  Zdrowej Ciąży to autorski pomysł portalu na bezpośredni kontakt z swoimi czytelniczkami.

fotokarty

W konferencji wzięli udział specjaliści, eksperci, dziennikarze specjalizujący się z tematyce zdrowotnej i parentingowej.  Gościem specjalnym spotkania  była Pani Katarzyna Herman, , która sama niebawem zostanie mamą. Panie zadowolone były z tematyki zaprezentowanych wykładów. Nieoceniona była też możliwość osobistego porozmawiania z ekspertami i uzyskania bezpośrednich rad.

Konferencję rozpoczął gość honorowy Pan Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta, ekspert współpracujący z telewizją TVN Style, autor książki „Co nieco o rozwoju dziecka”. Pan Paweł opowiedział o  rozwoju dziecka w pierwszych tygodniach życia. Przyszłe mamy dowiedziały się między innymi jak zmienić pieluszkę nie budząc maluszka. Panie w ciąży poznały  także najczęściej popełniane  błędy  podczas kąpieli.  Dowiedziały się też, w taki sposób można nosić dziecko w chuście, która poza ułatwieniem życia rodzicom,  wpływa także pozytywnie na rozwój dziecka.

Carriwell

Drugim gościem honorowym była, także współpracująca z telewizją TVN Style, Pani Agnieszka Górniakowska, autorka ksiażki „Zdrowy Start. Zaprogramuj swoje dziecko na zdrowie!”. Pani Agnieszka  opowiedziała o  właściwym sposobie  dobierania pokarmów podczas ciąży oraz w  okresie karmienia. Przyszłe mamy poznały produkty, których powinny unikać  w trakcie ciąży. Dowiedziały się także jakie produkty są szczególnie polecane w poszczególnych trymestrach ciąży. Pani Agnieszka opowiedziała jak  przestawić dziecko na pokarmy inne niż mleko matki – co i w jakiej kolejności należy podawać dziecku,  aby w przyszłości uniknąć wielu kłopotów związanych z np. niechęcią do warzyw i owoców. Pani Agnieszka obaliła także wiele mitów dotyczących nawyków żywieniowych – między innymi ten, że skoro rodzice nie lubią np. zielonych warzyw typu brokuły czy brukselka to ich dziecko odziedziczy po nich takie skłonności. Jak wyjaśniła Pani Agnieszka czasami potrzeba nawet 12 prób aby przekonać dziecko do jakiegoś produktu!

Na Akademii Zdrowej Ciąży nie mogło zabraknąć położnej. Pani Maria Rabiej – położna współpracująca z firmą ASA Sp. zo.o. opowiedziała o zakażeniach układu moczowo-płciowego, na które narażone są szczególnie kobiety w ciąży. Panie poznały przyczyny wywołujące różne dolegliwości oraz sposoby na ich rozpoznanie, leczenie i zapobieganie.

Podczas kolejnego wystąpienia   uczestniczki  poznały  najczęściej pojawiające się  dolegliwości ciążowe z strony  układu pokarmowego. Pani Ola Grajkowska-Marzewska z firmy Vitis Pharma Sp. z o.o. opowiedziała w jaki sposób lekkim krokiem dotrwać do 9 miesiąca. Bazując na produktach Vitis Pharma Sp. zo.o.  przedstawiła skuteczne sposoby  walki z   zaparciami, z którymi boryka się niemal każda kobieta w ciąży. Pani Ola opowiedziała także o nudnościach w ciąży oraz sposobach na ich złagodzenie. Pod koniec wystąpienia Pani Ola zwróciła uwagę na rolę witaminy   D i K, tak ważnej w rozwoju niemowląt karmionych piersią.

Po krótkiej przerwie na scenie zawitał Pan Jacek Budzik, który pokazał techniki masażu dozwolone w okresie ciąży. Jeżeli przyszła mama czuje się dobrze,  jest w  2 trymestrze ciąży i  nie ma stwierdzonych przez lekarza przeciwwskazań,  może  pozwolić sobie na odrobinę relaksu podczas masażu.  Pan Jacek na jednej z uczestniczek  pokazał jak i które części ciała masować w ciąży.

Kolejna prezentacja dotyczyła dermokosmetyków  dla kobiet w ciąży  stworzonych przez Laboratorium Kosmetyczne Dr Ireny Eris. Pani Monika Gębczyńska – Rzepka opowiedziała jak stosować kosmetyki w ciąży,  aby zapobiec  rozstępom, wysuszającej się skórze i podrażnieniom.

Uczestniczki poznały też  Panią Kalinę Kamińską – właścicielkę Kliniki Medycyny  Estetycznej La Perla. Pani Kalina  opowiedziała o zabiegach kosmetycznych, które można wykonywać w ciąży oraz  po urodzenia dziecka, aby szybko wrócić do formy. Wszystkie Panie z podziwem patrzyły na właścicielkę kliniki, która sama niedługo zostanie mamą.

Wszystkie uczestniczki z zainteresowaniem wysłuchały wystąpienia  Pani  Mary Piotrowskiej, która  opowiedziała o tym  jak maluszek jeszcze w brzuchu matki reaguje na dźwięki ze świata zewnętrznego i dźwięki wydawane przez matkę. Pani Marta zdradziła, iż przyszłe mamy mogą komunikować się ze swoimi dziećmi nucąc ulubioną kołysankę, która uspakaja maleństwo. Gdy już maluszek będzie na świecie, zauważą, iż   doskonale  pamięta ulubioną melodię.

Polska Doula – Katarzyna Wójcik-Brylska odpowiedziała  min. na pytania: Dlaczego potrzebne są Doule? Jaką rolę pełnią Doule w życiu młodej Mamy? W jakim stopniu usługa Douli może mieć wpływ na wewnętrzne relacje rodzice-dziecko, dziecko-rodzice. Opowiedziała  też o tym, jak usługa Douli może pomóc wszystkim tatusiom.

Pod koniec spotkania, Pan Paweł Cukrowski, reprezentujący szkołę Superata  uświadomił Panie, jak mężczyźni postrzegają ciążę i macierzyństwo.  Przedstawił sposoby,  jak przekonać przyszłego tatę, aby  stał się wsparciem dla swojej  partnerki  i lepszym ojcem .

Podziękowania dla wszystkich sponsorów i partnerów: ASA Sp. z.o.o., Vitis Pharma Sp. o.o. , Dr Irena Eris, Polski Bank Komórek Macierzystych, Wydawnictwo Hachette Live , Hotel Hyatt, i Eventroom. Patroni medialni wydarzenia: M jak Mama, Twoje 9 Miesięcy, Radio Kolor i Poradnik Zdrowie Organizatorzy: Katarzyna Pawłowska – portal Baby-Shower.pl i Katarzyna Bielska Agencja Alltanti.

ak

 

 

ak

 

 

ak

 

 

ak

 

 

ak