Przezabawna opowieść o perypetiach początkujących rodziców, zmagających się z kolkami i brakiem snu.

Baby blues to komiks, który powinien znaleźć się na półce w każdym domu, gdzieś między poradnikiem Pierwszy rok z życia dziecka a albumem z pierwszymi zdjęciami i odciskiem maleńkiej stópki. Komiks, który świeżo upieczeni rodzice powinni dostać w zestawie obowiązkowym, obok próbki pieluch i hipoalergicznego proszku do prania.

Paski komiksowe, których głównymi bohaterami są Darryl, Wanda i ich nowo narodzona córka Zoe, ukazują się od 1990 roku na łamach blisko 1100 gazet na całym świecie. Perypetie bohaterów trafiły do serc wielu czytelników, urzekając humorem obrazkowym oraz pełnymi życia barwnymi opowiastkami. Autorzy komiksu – Rick Kirkman i Jerry Scott – w niezwykle zabawny i trafny sposób opisują zmagania młodych rodziców, którym, wraz z pojawieniem się na świecie dziecka, świat wywraca się do góry nogami.

…Szanujcie tę książkę. Zawiera ona opis pierwszego roku tego, co ułoży Wam się w wieloletni »baby blues«. Trudno będzie jednak zachować ją w całości. Instynkt podpowie Wam, by chwycić za nożyczki i wyciąć jej fragmenty, a następnie wysłać do przyjaciół i krewnych. W końcu jednak odłożycie nożyczki i zaczniecie wyrywać całe strony, by przyczepić je do lodówki. Ostatecznie zbierzecie wszystkie małe skrawki, które wcześniej wycięliście, i będziecie próbowali posklejać je we własną mniejszą książeczkę…

Baby blues rozśmieszy nawet tych, którzy przygodę z dzieckiem mają jeszcze przed sobą.

Autor:  Scott Jerry
Język wydania: polski
Oprawa: Miękka 
Data premiery: 2009-11-16
Cena rynkowa: 29,90 zł