Baby Shower to w Polsce całkowicie nowy, ale szybko zdobywający wielką popularność trend. Przyjęcie dla przyszłej mamy to zwyczaj, który przybył do nas z krajów anglosaskich. Jak przygotować się na spotkanie z przyjaciółkami, kiedy kobieta w zaawansowanej ciąży chce posprzątać i zrobić coś pysznego do jedzenia, a już ledwo się rusza? Niezbędne w tej sytuacji okaże się zatrudnienie pomocy domowej.

fotokarty

Moda na Baby Shower

Czym w ogóle jest Baby Shower? To impreza organizowana w ostatnich tygodniach ciąży, aby dosłownie zasypać przyszłą mamę prysznicem prezentów, które przydadzą się podczas opieki nad dzieckiem. Na przyjęcie zapraszane są tylko kobiety. Ich zadaniem jest także poprawić nastrój młodej mamie, nastawić ją pozytywnie i wesprzeć w oczekiwaniu na dziecko. Na miejsce przyjęcia można wybrać restaurację, ale często organizuje się je po prostu w domu. Trudno wymagać od kobiety w ósmym czy dziewiątym miesiącu ciąży, żeby robiła generalne porządki i wspinała się po meblach. Jeśli spotkanie ma się odbyć w domu przyszłej matki, od razu trzeba zadbać o zatrudnienie pani do sprzątania, która odpowiednio przygotuje mieszkanie przed imprezą.

W czym pomoże pani sprzątająca?

Organizatorki Baby Shower mogą śmiało skupić się na planowaniu listy gości, zdrowym menu i prezentach. Sprzątanie najlepiej zostawić wykwalifikowanej pomocy domowej. Profesjonalne sprzątanie we Wrocławiu i każdym innym mieści nie stanowi żadnego problemu. Łatwo można znaleźć panią, która oczyści ściany, meble, umyje okna, wypierze firanki, wyczyści łazienkę i podłogi w całym domu. Kobieta w zaawansowanej ciąży może potrzebować pomocy doraźnie – jak w przypadku organizacji przyjęcia – ale także ma możliwość zdecydować o zatrudnieniu pomocy domowej na pełny etat. Pani sprzątająca często podejmuje się także innych obowiązków, jak np. pranie, prasowanie czy gotowanie. Dla kobiety w ciąży taka osoba wykonująca męczące domowe prace to prawdziwy skarb.

Jak zatrudnić pomoc domową?

Obecnie zatrudnienie pani do sprzątania nie nastręcza żadnych trudności, tym bardziej, że stawki za wykonywaną pracę zaczynają się od kilkunastu złotych za godzinę – w zależności od zakresu obowiązków. Pomoc domowa nie będzie zatem zbytnim obciążeniem dla portfela, ale za to znacznie odciąży fizycznie i psychicznie kobietę, która już niedługo ma rodzić.

Carriwell

Gdzie znaleźć odpowiednią pomoc domową?

Chociaż można oczywiście znaleźć kogoś z polecenia znajomych, obecnie jest to coraz rzadsza sytuacja. Znacznie prościej i szybciej będzie wejść na jedną ze stron internetowych zawierających oferty zatrudnienia – takich jak www.pomocedomowe.pl i spośród wielu kandydatek wybrać osobę odpowiednią dla siebie. Na stronie dostępny jest szeroki wybór pomocy domowych, które można uszeregować pod względem dogodnej lokalizacji, zakresu czynności, wieku, doświadczenia zawodowego czy chociażby wymiaru zatrudnienia, czyli pracy dorywczej albo na pełny etat. Oferty internetowe dają gwarancję, że pani do sprzątania będzie profesjonalna i zaufana, a wykonana przez nią praca na pewno nas zadowoli.

Mając już dom wysprzątany rzetelnie przez zatrudnioną pomoc domową, można skupić się na przyjemnościach: organizacji Baby Shower i spotkaniu z przyjaciółkami.

W domu kobiety w zaawansowanej ciąży na pewno świetnie się sprawdzi pani sprzątająca. Ciąża, a zwłaszcza jej końcówka, to moment, kiedy kobieta powinna odpoczywać i skupić się na sobie i dziecku. Domem może wtedy zająć się z korzyścią dla wszystkich pomoc domowa.