Kolejny raport, opracowany przez NewsPoint wspólnie z serwisem Mediadzieci.pl i dwumiesięcznikiem Branża Dziecięca dotyczy komunikacji wybranych portali przeznaczonych dla rodziców małych dzieci.

fotokarty

W raporcie „Portale dla rodziców” uwzględniono materiały publikowane pomiędzy 1 lutego 2008 a 31 stycznia 2009. Specjaliści z NewsPoint przeprowadzili analizę jakościową i ilościową publikacji dotyczących wybranych 21 portali przeznaczonych dla rodziców. Z analizy wyłączono publikacje, w których portale pisały same o sobie na swoich stronach internetowych.

Trzecie miejsce w rankingu   zajął portal Baby-Shower.pl z 119 publikacjami

Carriwell

Podsumowanie przygotowano przy wykorzystaniu usługi monitorowania internetu NewsPoint (www.NewsPoint.pl). Artykuły do analizy były wyszukiwane w oparciu o jedno wybrane słowo kluczowe – nazwę portalu.

W przypadku portalu Baby-Shower.pl zainteresowanie mediów wzbudziły ciekawe aktywności portalu – spotkanie dla mam “Beauty Mama, czyli mama we wspaniałej formie” kwiecień 2008, “Mama u źródeł życia” czerwiec 2008, “Akademia Zdrowej Ciąży – Dbam o zdrowie w ciąży” wrzesień 2008, liczne imprezy Baby Shower oraz patronaty portalu nad wieloma aktywnościami dla mam i Pań w ciąży (np. kampania społeczna “Ciąża bez alkoholu”).

Dokładny raport – Portal | Liczba wzmianek

ratujmaluchy.pl 163
eDziecko.pl 136
Baby-Shower.pl 119
miastodzieci.pl 113
sieciaki.pl 108
babyonline.pl 58
forumrodzicow.pl 42
dlarodzinki.pl 39
rodziceonline.pl 32
rodziceradza.pl 31
babyboom.pl 27
pampers.pl 23
mamanaczasie.pl 23
maluchy.pl 18
benc.pl 16
smyki.pl 8
republikadzieci.pl 4
beztroskielata.pl 3
poradnikmamy.pl 3
erodzina.com 1
mamacafe.pl 1

Baby-Shower.pl to jedyny na polskim rynku obiektywny i aktualny portal o ciąży i macierzyństwie. Dostarczamy ciekawą wiedzę, przedstawiamy ciekawostki z kraju i ze świata, wyznaczamy trendy. Aktywnie wspieramy liczne akcje i kampanie społeczne mające na celu poprawę sytuacji mam w Polsce. Od 2007 roku organizujemy konferencje medyczne, duże eventy dla mam oraz kameralne imprezy Baby Shower.  A wszystko to po to: „Aby żadna mama, nigdy nie była sama” – hasło to jest misją portalu.

Redakcja Baby-Shower.pl