Chwila, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie się przemieszczać wywołuje u rodziców mieszankę uczuć radości i obaw o bezpieczeństwo malucha. Niemowlę, które większość swojego życia spędziło nieruchomo, zaczyna odkrywać świat na nowo. Dla małego eksploratora odkrywanie kolejnych zakamarków mieszkania jest fascynującą przygodą. Zadbaj jednak o to, żeby była to przygoda bezpieczna.

fotokarty

Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności

Niewielka przestrzeń kojca szybko się nudzi dzieciom. Pozwól im na nieco więcej swobody. Pamiętaj jednak o zabezpieczeniu wszystkich szafek i kontaktów do wysokości 1 m. Z zasięgu rączek dziecka powinny zniknąć również wszystkie potencjalnie niebezpieczne, ostre i łatwo tłukące się przedmioty. Cenne rodzinne bibeloty lepiej schować na jakiś czas, albo umieścić na niedostępnych wysokich półkach. Nie zapomnij również zabezpieczyć lekarstw i detergentów, najlepiej w szafce umieszczonej wysoko i zamykanej na klucz. Uważaj też na meble – chybotliwy regał czy szafka może łatwo przewrócić się na dziecko, dlatego lepiej przymocować je stabilnie do ściany.

Z myślą o małych odkrywcach sklep www.babymama.pl przygotował ofertę akcesoriów, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo w domu. W sklepie znajdziemy szeroki wybór skutecznych zabezpieczeń i zamknięć do szafek czy lodówki, które poskromią odkrywcze zapędy dziecka.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest blokada szafek i szuflad magnetyczna Baby Dan. Po zamknięciu szuflady czy szafki następuje automatyczne uruchomienie blokady.  Aby ją otworzyć, należy przyłożyć do szuflady lub drzwiczek szafki specjalny magnetyczny klucz.  Blokada przyklejana jest dwustronną taśmą klejącą od wewnętrznej strony szuflady lub drzwiczek szafki. Dzięki temu jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz.

Carriwell

Blokada-szafek-i -szuflad-magnetyczna-BabyDan

Pierwszym samodzielnym krokom często towarzyszą liczne guzy. Niebezpieczne dla dziecka są zwłaszcza narożniki mebli. Dobrze jest je zabezpieczyć osłonami narożników Baby Dan, które ochronią dziecko przed skutkami uderzenia w twarde narożniki. Osłony to połączenie dwóch rodzajów plastiku (twardego od wewnątrz i bardzo miękkiego na zewnątrz). Dzięki temu mocno przylega do stołu i jednocześnie dobrze amortyzuje ewentualne uderzenia. Osłona mocowana jest na specjalną, mocną taśmą klejącą.

Oslona-naroznikow-BabyDan

Doskonałym zabezpieczeniem dla ciekawskiego malucha jest  także osłona płyty kuchennej Baby Dan. Zabezpiecza dziecko przed gorącymi naczyniami stojącymi na płycie kuchennej lub kuchence gazowej. Dzięki regulowanej szerokości (39-76 cm) osłona pasuje do każdego rodzaju kuchenki. Montowana jest specjalną taśmą klejącą odporną na wysoką temperaturę. Jednocześnie łatwo ją zdemontować przy czyszczeniu kuchenki.

Oslona-plyty-kuchennej-BabyDan

Szczególnie ważne jest także zabezpieczenie okna, przez które dziecko może łatwo wypaść na zewnątrz. Specjalnie zaprojektowana blokada okna BabyDan uniemożliwia dziecku zbyt szerokie otwarcie okna. Dzięki tej blokadzie można zablokować okno w pozycji zamkniętej lub uchylonej. Szerokość uchylenia jest regulowana w zakresie uniemożliwiającym wypadnięcie dziecka.  Blokada pasuje do wszystkich typów okien: otwierających się do wewnątrz, na zewnątrz, uchylnych, na zawiasach lub przesuwanych pionowo.

Blokada-okna-BabyDan

Niebezpieczne dla dziecka mogą być również drzwi. Problem skutecznie rozwiązuję różnego rodzaju blokady, uniemożliwiające przytrzaśnięcie placów np. blokada drzwi dwustronna Baby Dan.  Pozwala ona na zablokowanie drzwi w dowolnej pozycji np. otwartych do połowy.  Blokada ta nie wymaga przykręcenia ani przyklejenia do podłogi i skutecznie działa na każdym rodzaju podłoża (wykładzina dywanowa, drewniane panele, gres itp.).

Blokada-drzwi-dwustronna-BabyDan

Świetnym sposobem zapewnienia dziecku bezpiecznej przestrzeni do zabawy są także  bramki ochronne. Bramki doskonale zabezpieczają przejścia i schody. Dzięki  bramkom zabezpieczymy przed dzieckiem schody, piec czy kominek.

Bramka-ochronna-Avantgarde-buk-Baby Dan

Wszystkie bramki  marki BabyDan wykonane są z najlepszych materiałów, zostały wykonane zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że idealnie pasują do wystroju mieszkania. Dzięki nim zapewnisz dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy i ciekawych odkryć.

Wszystkie produkty zapewniające bezpieczeństwo dziecka  w domu oferuje sklep www.babymama.pl

  • Blokada szafek i szuflad magnetyczna Baby Dan: 45  PLN
  • Osłona narożników Baby Dan: 15 PLN
  • Osłona płyty kuchennej Baby Dan: 94 PLN
  • Blokada okna BabyDan 25 PLN
  • Blokada drzwi dwustronna Baby Dan: 15 PLN
  • Bramka ochronna Avantgarde buk Baby Dan 259 PLN