Wybór dobrej butelki dla niemowlęcia to trudne zadanie. W sprzedaży dostępnych jest bowiem wiele rodzajów butelek, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, marką i ceną, ale przede wszystkim właściwościami. Każda mama chce jednak dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Nie oznacza to jednak, że koniecznie musimy wybrać najdroższą dostępną na rynku butelkę. Jakie cechy powinny posiadać butelki dla niemowląt i czym każda mama powinna kierować się przy ich wyborze?

fotokarty

Butelki dla niemowląt – koniecznie z atestami

Oglądając poszczególne modele butelek przeznaczonych do karmienia niemowląt, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane poszczególne elementy butelki. Stawiajmy na butelki dla niemowląt, które posiadają ważne atesty, gdyż daje nam to pewność, że sama butelka będzie w pełni bezpieczna dla naszego dziecka. Warto także zdecydować się na butelki dla niemowląt od znanego producenta. Bardzo dobrą jakość w stosunku do ceny posiadają butelki dla niemowląt polskiej marki Canpol Babies.

Butelki dla niemowląt szklane czy plastikowe?

Do wyboru mamy butelki szklane oraz bardziej popularne od nich butelki do karmienia wykonane z plastiku. Bardziej praktyczne okazują się jednak butelki plastikowe, gdyż mają lepsze właściwości termoizolacyjne więc mleko lub napój dłużej zachowuje w nich właściwą temperaturę. Butelki plastikowe są także nietłukące, co ma szczególne znaczenie podczas przygotowywania mleka oraz karmienia dziecka. Warto jednak wiedzieć, że plastik może zabarwiać się, zwłaszcza przy kontakcie z kolorowymi napojami, np. sokiem z marchewki. Nie wypływa to jednak na właściwości samej butelki, a jedynie na jej walory estetyczne.

Pojemność butelki dla niemowląt

Wszystkie butelki dla niemowląt powinny posiadać skalę służącą do odmierzania pokarmu. Warto, aby skala ta była zwielokrotnieniem 30 ml, gdyż ułatwia to przygotowywanie mieszanki mlecznej. Na samym początku karmienia butelką, warto wybrać małe butelki dla niemowląt o pojemności 80-120 ml. Na początku zakupmy 2-3 butelki, których będziemy mogli używać na zmianę. Dla niemowlęcia w wieku 9-12 miesięcy warto natomiast kupić większą butelkę o pojemności 240 lub 330 ml. Taka pojemność doskonale sprawdzi się bowiem zarówno do podawania mleka, jak i kaszki.

Carriwell

Butelki łatwe w czyszczeniu i system antykolkowy

O butelki dla niemowlęcia należy szczególnie dbać oraz właściwie je czyścić po każdym użyciu. Aby ułatwić sobie to zadanie warto postawić na butelki do karmienia, które są łatwe w utrzymaniu w czystości. Wybierajmy butelki posiadające jak najmniej zakamarków, w których mogą rozmnażać się bakterie. W sprzedaży dostępne są także butelki samosterylizujące, które możemy w prosty sposób zdezynfekować przy użyciu mikrofalówki.

Jeśli natomiast dziecko cierpi na bóle brzuszka towarzyszące jedzeniu, dobrym wyborem okażą się butelki wyposażone w system antykolkowy. Posiada je w swojej ofercie m. in. marka Canpol Babies. Canpol Babies butelki dla niemowląt z Bobo-mania.pl będą dobrym wyborem, jeśli szukamy dobrej jakościowo butelki w rozsądnej cenie. Ich przystępna cena także ma duże znacznie, gdyż same butelki zaleca się wymieniać co ok. 2-3 miesiące.