Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim to pierwszy w Polsce północnej obiekt, w którym wykorzystano naturalne złoża wód termalnych. Warto odwiedzić ten nowoczesny obiekt i przekonać się, jakie atrakcje kryje w sobie ten szklany kompleks.

fotokarty

Szukając na mapie Polski miejsca na weekendowy wypad czy kilkudniowe wakacje warto zainteresować się Termami Warmińskimi w Lidzbarku Warmińskim. Tym bardziej, że wykorzystuje się w nich naturalne zasoby miejscowej natury, czyli wodę ze źródeł geotermalnych.

Kompleks Term Warmińskich jest nowoczesnym obiektem, spełniającym wysokie europejskie standardy. Dotyczy to zarówno samego budynku i jego wyposażenia, jak i obsługi. W obiekcie wydzielono specjalne strefy, dzięki czemu każdy kto tu wejdzie bez problemu znajdzie to czego szuka: baseny, sauny, gabinety SPA. Dobrze oznaczone ścieżki pozwolą komfortowo dotrzeć do szukanego miejsca. Jeśli mimo wszystko zgubimy się, możemy liczyć na miłych i profesjonalnych pracowników.

Relaks, sport, wypoczynek

Jeśli chcesz popływać, spędzić czas na zabawie w wodzie to basen wielozadaniowy jest właśnie dla ciebie. Tutaj też możesz rozluźnić mięśnie pod wodospadem lub zażywając biczy wodnych czy hydromasażu. Sportowcy z krwi i kości mogą zmagać się na sześciu 25-metrowych torach basenu głównego. Jest też coś dla dzieciaków – atrakcją na pewno będzie kanał dla statków, armatki wodne czy wyimaginowana wyprawa morska na replice statku. Dla nieco starszych przygotowano szybką zjeżdżalnię. Szybkim, ale bezpiecznym ślizgom towarzyszą zaskakujące efekty świetlne i akustyczne.

Carriwell

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego spędzania czasu z przyjaciółmi i w dodatku z elementem rywalizacji to kręgielnia jest miejscem dla ciebie. Cztery pełnowymiarowe, nowoczesne tory pozwolą wam rozegrać naprawdę fascynujące zawody. Po zmaganiach sportowych siły można zregenerować w restauracji, barze lub przejść do Strefy Wellness i SPA.

Termy dla zdrowia i urody

Najlepiej wykorzystanym czasem jest ten poświęcony wyłącznie sobie. Możesz to zrobić właśnie w termach w świetnie wyposażonej Strefie Wellness i SPA. Ogromnym atutem tutejszych zabiegów jest wykorzystywanie w nich wyłącznie naturalnych składników – właśnie wody termalnej czy leczniczego błota, żurawiny, ziół, a nawet przypraw korzennych. Tutaj nie tylko zadbamy o zdrowie, ale także mocno je wzmocnimy korzystając np. z basenu witalnego. Tu nie ma miejsca na nudę. Basen możemy opuścić przez specjalną śluzę momentalnie wypływając na świeże powietrze, czyli wpływając do basenu usytuowanym na zewnątrz obiektu. Zmęczenie zniwelujemy na podwodnych leżakach, pod wodospadem lub poddając się masującym strumieniom natryskowym.
Akumulatory naładujemy także w basenie hipertermicznym, terapeutycznym basenie solankowym, źródlanym czy hipertermicznym. Kilkadziesiąt minut spędzonych w jednym z nich z pewnością poprawią nasze samopoczucie.

Świat Saun z Mistrzem Ceremonii

Koniecznie zajrzyj do strefy saun. Tam znajdziesz grotę solną oraz bogatą w inhalacyjne dobrodziejstwa tężnię solankową. A jeśli lubisz bardzo ciepłe klimaty, proponujemy sauny i łaźnie parowe. Rytuały zapachowe, wykonywane przez Mistrza Ceremonii, to wyjątkowy ceremoniał, którego doświadczymy wszystkimi zmysłami. Działanie terapeutyczne i relaksacyjne jest tutaj szersze niż w saunie tradycyjnej, dzięki wykorzystaniu efektu oddziaływania zapachu na cały organizm człowieka. Wśród propozycji Term Warmińskich znajdują się m.in. Słodka Pokusa, Czekoladowa Fantazja czy Owocowe Doznania. Dodatkowo, zależnie od inwencji, Saunamajster uatrakcyjnia gościom czas, poprzez różnego typu działania np. masaż ciała za pomocą witek brzozowych lub jak w przypadku seansów VIP, poczęstunek z soczystymi owocami, eukaliptusowymi cukierkami i mrożonymi napojami.

Termy dla aktywnej rodziny

Bezpieczny i radosny czas z rodziną spędzisz w centrum aktywności np. w kręgielni.Na terenie kompleksu znajdziecie również korty do tenisa ziemnego, boisko, plac zabaw, naturalny staw z plażą. Tu nie musisz się śpieszyć. Jeśli zaskoczy was noc, możecie tu także przenocować.

Termy – egzotyczne Pool Party

Termy Warmińskie selektywnie przygotowują propozycje wydarzeń, tak aby trafić w gusta wszystkich odwiedzających to miejsce.
Gorący piasek, ciepłe, zewnętrzne termalne baseny, koncerty i kolorowe koktajle – oto, co czeka uczestników jedynych takich imprez w stylu Pool Party w Polsce. W każdą sobotę wakacji na terenie Ogrodów Wodnych Term Warmińskich odbywają się słoneczne Pool Party. Niezapomniane wrażenia wywoła zabawa, w której połączono wodę z muzyką.

Termy dla biznesu i edukacji

Szkoleniowcy, biznesmeni, pracodawcy – jeśli chcecie podnieść kwalifikacje swoim pracownikom możecie to zrobić w termach, organizując np. wykłady czy konferencje. Są tu bowiem aż cztery klimatyzowane sale wyposażone w profesjonalne systemy nagłośnienia, sprzęt multimedialny oraz bezprzewodowy internet.

Jak dojechać

Termy Warmińskie znajdują się w Lidzbarku Warmińskim, przy trasie nr. 51. Nie musimy wjeżdżać do miasta.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.termywarminskie.pl

Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl