Do odważnych świat należy – również świat aranżacji wnętrz. Jeśli chcemy, by nasz dotychczasowy wystrój nabrał pazura lub obrósł w piórka, jednym słowem, by zachwycał, mamy idealne rozwiązanie dekoracyjne. Jest nim oryginalna fototapeta. Zwierzęta wprowadzone do salonu lub sypialni całkowicie odmienią charakter przestrzeni.
Bogactwo ściennych dekoracji jest obecnie tak duże, że wybór konkretnego rozwiązania staje się nie lada wyzwaniem. Z pewnością do najchętniej wybieranych motywów należy zaliczyć kwiatowe przedstawienia, desenie czy malownicze pejzaże. Jeśli jednak szukamy czegoś innego, czegoś, co sprawi, że nasza aranżacja nabierze całkowicie niepowtarzalnego wyglądu, wybierzmy fototapety ze zwierzętami. Egzotyczne lub rodzime, przedstawione na kolorowej lub czarno-białej fotografii, w postaci zdjęcia lub malarskiej kompozycji – propozycji jest bez liku. Poniżej zebraliśmy kilka bardzo różnych pomysłów, by pokazać, jak zachwycająco może się prezentować salon czy sypialnia ozdobiona w taki sposób. Okazuje się bowiem, że nie tylko w dziecięcym pokoju sprawdzi się taka fototapeta. Zwierzęta naprawdę nas zaskoczą!

fotokarty

Salon pełen leśnych gości

fototapeta Redro

W przypadku aranżacji salonu warto postawić na takie akcenty dekoracyjne, które wprowadzą jak najwięcej zieleni i natury pod nasz dach. Właśnie dlatego chcemy zaproponować malownicze fototapety. Zwierzęta leśne, ukazane w swoim naturalnym środowisku, przeniosą nas do całkiem innej rzeczywistości. Wyobraźmy sobie, że w naszym dziennym pokoju pojawią się iglaste drzewa, a wśród nich majestatyczny jeleń o wielkim porożu. To jedno z najpiękniejszych gatunków, jakie chodzą po ziemi, dlatego możemy mieć pewność, że to znakomity wybór. Na uwagę zasługuje także wielkooka sowa skryta w dziupli drzewa lub lis, którego rudy kolor futra kontrastuje z soczystą zielenią przyrody. Warto podkreślić, że wśród wzorów znajdują się nie tylko fotografie, ale także graficzne przedstawienia. Mogą być utrzymane w nowoczesnym i minimalistycznym charakterze lub przypominać dawne ryciny przyrodnicze. Zastanawiając się, jakie rozwiązanie wybrać, kierujmy się przede wszystkim tym, by taka fototapeta pasowała do naszego wystroju.

Sypialnia usłana piórkami

fototapeta Redro

Carriwell

W przypadku sypialni, gdy szukamy akcentu dekoracyjnego, warto się zastanowić, czy chcemy stworzyć spokojną, idealną do relaksu atmosferę, czy potrzebujemy wystroju z silnym akcentem kolorystycznym, który rano pomoże nam się obudzić. W zależności bowiem od tego, jakie rozwiązanie jest nam bliższe, wybierzemy inną fototapetę. W obu jednak sytuacjach chcemy zaproponować ptasie wizerunki. Ptaki to niezwykle piękne zwierzęta kojarzące nam się z wolnością, ponieważ mogą latać gdzie tylko chcą, dlatego zagwarantują nam pogodny nastrój. Jeśli chcemy ożywić przestrzeń, postawmy na rysunkowy egzotyczny wzór, na którym znajdą się sylwetki papug, tukanów lub flamingów otoczone tropikalną roślinnością. W ten sposób każdy dzień zaczniemy w znakomitym humorze. Ciekawą propozycją jest także malarski wizerunek kolibra o tęczowym upierzeniu. Jeśli natomiast zależy nam na stonowanej aranżacji, postawmy na klucz ptaków lecących po błękitnym niebie lub wybierzmy czarno-białą, orientalną kompozycję ukazującą żurawie.

Pokój małego miłośnika zwierząt

fototapeta Redro

Jeśli chcemy przeprowadzić metamorfozę salonu czy sypialni, pójdźmy o krok dalej i podarujmy naszemu szkrabowi wyjątkową ścienną dekorację w postaci fototapety dla dzieci ze zwierzętami. Takie wizerunki sprawią, że pokój nie tylko będzie się zachwycająco prezentować, ale stanie się również o wiele bardziej przytulny i miły dla oka. Wzorów jest wprost nieskończenie wiele, dlatego warto postawić albo na motyw dekoracyjny, z którego nasz maluch szybko nie wyrośnie, albo wybrać takie zwierzaki, jakie nasza pociecha lubi najbardziej – jeśli jest już na tyle duża, by nam o tym powiedzieć. Tutaj, podobnie jak w przypadku salonu, doskonale sprawdzą się leśne motywy przedstawieniowe. Liski, sarenki, jeżyki czy niedźwiadki wprowadzą do wystroju bajkową atmosferę, stając się idealnym tłem do codziennej zabawy. Inspiracji możemy szukać także w egzotycznych krajach. Spacerujące po sawannie żyrafy lub pasiaste zebry to idealny przepis na to, by wprowadzić do wnętrza afrykański klimat!
Wystrój wnętrza ma o wiele większe znaczenie, niż można sądzić. Odpowiednio udekorowane ściany sprawią, że czas spędzany w domu nabierze całkiem nowej jakości. Akcenty ze świata natury, na przykład w postaci wizerunków zwierząt, pozwolą nam się cieszy bliskością przyrody nawet wtedy, gdy mieszkamy w mieście. Wybierzmy te gatunki, które szczególnie się nam podobają, i podarujmy sobie unikalną aranżację.

Tekst przygotowany we współpracy z Redro.pl