Jak ochronić brodawki podczas karmienia?

Podczas karmienia dziecka piersią odczuwasz ból? A może Twój maluch ma problem ze ssaniem brodawki, przez co się nie najada? Zadbanie o komfort obu stron jest bardzo ważne, ponieważ karmienie może odbywać się nawet do 13 razy dziennie1. Pomóc mogą osłonki na brodawki. Z artykułu dowiesz się, kiedy warto po nie sięgać, na co zwracać uwagę oraz jaki produkt wybrać.

Kiedy korzystać z osłonek na brodawki?

Macierzyństwo to piękny czas pełen radosnych chwil. Dużą odmianą w życiu świeżo upieczonej mamy jest karmienie piersią. Chociaż uważa się to za coś magicznego, niektóre osoby pomijają fakt, że bywa to także bolesne, a czasem kłopotliwe. Problemy pojawiają się, gdy np. sutki są bardzo wrażliwe i podrażnione albo maluch nie ma jeszcze wrodzonego odruchu ssania. Między innymi w takich sytuacjach warto skorzystać z osłonek na brodawki. Te silikonowe nakładki nie tylko uśmierzają ból, ale także wpływają pozytywnie na proces karmienia malucha. Są bezwonne i bezsmakowe, a kształtem dopasowują się do piersi. W ten sposób dziecko wciąż ma szansę na budowanie więzi z mamą.

W jakich sytuacjach sprawdza się osłona na brodawkę:

  • płaskie lub wklęsłe brodawki utrudniające ssanie,
  • niewystarczająca siła u wcześniaków,
  • brak wrodzonej umiejętności ssania,
  • niechęć dziecka do karmienia piersią,
  • intensywne wypływanie pokarmu,
  • chęć zmiany sposobu karmienia,
  • odczuwanie bólu przez mamę.Osłonki na brodawki sprawiają, że prędkość wypływania mleka jest mniejsza. Karmienie wymaga więc większej cierpliwości, ale nie warto się zniechęcać – to wyłącznie same korzyści zarówno dla maluszka, jak i mamy.
    Poznaj produkty marki Philips dla mam: https://www.philips.pl/c-p/SCF153_03/avent-oslonka-brodawki-sutkowej

Na co zwracać uwagę wybierając osłonki na brodawki?

Zakup prawidłowo dopasowanych osłonek na brodawki jest niemal tak samo ważny, jak wybieranie butelki do karmienia. Zarówno rodzajów, jak i rozmiarów nie ma aż tak dużo, dzięki czemu poszukiwania prawidłowego modelu można łatwo zawęzić.

Zobacz:  Bezstresowe karmienie butelką Mimijumi, która zastępuje kobiecą pierś

Osłona na brodawki – kluczowe cechy:

  • rozmiar – powinien być dopasowany do wielkości brodawki oraz jamy ustnej dziecka, aby maluch mógł swobodnie ssać pokarm (zbyt duże utrudniają oddychanie i wywołują odruchy wymiotne, a za małe uniemożliwiają karmienie),
  • wysokość – nie może być większa od ust dziecka,
  • materiał – najlepiej silikon (bez bisfenolu A),
  • kształt – motylek sprawia, że maluch wciąż dotyka buzią piersi mamy, dzięki czemu buduje z nią więź.Dzięki dobrze dobranym osłonkom na brodawki mama odczuwa ulgę, a maluch zyskuje siłę dzięki naturalnemu pokarmowi.

    Jakie osłonki na brodawki wybrać?

Osłonka brodawki sutkowej Philips Avent pomaga kobietom, które mają problemy z piersiami lub wspierają dorastające maluchy, jeśli nie potrafią prawidłowa ssać.

1. Wykonane są z silikonu bez dodatku bisfenolu A.
2. Mają kształt motylka, dzięki czemu dobrze przylegają do skóry oraz pozwalają na bezpośredni kontakt malucha z mamą w trakcie karmienia. To gwarantuje budowanie więzi.
3. Osłonki brodawkowe mają 3 otwory, które sprawiają, że dziecko może ssać w odpowiednim dla siebie tempie bez krztuszenia się.
4. Można je dostać w 2 rozmiarach – małe (od 12 mm) i średnie (do 21 mm).
5. Da się je łatwo wyczyścić we wrzątku albo mikrofali, jeśli dołączone jest do nich specjalne etui ochronne.
Osłonka brodawki sutkowej Philips Avent świetnie sprawdza się na co dzień, w podróży oraz momencie, gdy mama chce zacząć karmić butelką.

Artykuł sponsorowany

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments