Niezależnie od tego czy spędzasz ferie zimowe na nartach czy w mieście, warto podczas nich gromadzić najpiękniejsze wspomnienia. Z pewnością pomoże w tym fotografia, która pozwoli cieszyć się zimowiskiem jeszcze długo po jego zakończeniu. Chwyć za aparat w trakcie urlopu i ferii, a następnie przygotuj piękne albumy, w których zgromadzisz ulubione zdjęcia. W tym artykule znajdziesz kilka ciekawych pomysłów, jak utrwalić zdjęcia z ferii zimowych.

fotokarty

Czym wykonywać zdjęcia podczas ferii zimowych?

Jeżeli spędzasz ferie zimowe na nartach, to zadbaj o sprzęt, który pozwoli Ci swobodnie fotografować nawet w trakcie panujących ujemnych temperatur czy wysokiej wilgotności. Z zadaniem tym najlepiej poradzą sobie kamery sportowe i ekstremalne aparaty kompaktowe. Sprzęty tego typu są w stanie wytrzymać upadki, śnieg i mróz. Dzięki temu z łatwością uchwycisz wiele ciekawych scen, które ukażą Twoją beztroską zabawę podczas zimowiska.

Pomimo że kamery sportowe zostały stworzone z myślą o filmowaniu, to udostępniają rozbudowane tryby fotograficzne. Zastosuj różnorodne akcesoria, które umożliwią przymocowanie kamery do kasku, nart czy deski snowboardowej. Dzięki temu uzyskasz znakomitą pierwszoosobową perspektywę, która w wyjątkowy i oryginalny sposób pokaże, jak szalałeś na stoku.

Co zrobić ze zdjęciami po zakończonym zimowisku?

Gdy już uda Ci się zarejestrować wiele wspaniałych ujęć, warto je wykorzystać, aby przygotować wyjątkowe pamiątki. Najlepsze ujęcia będą doskonale prezentować się w formie wysokiej jakości odbitek cyfrowych, CEWE Fotoksiążki czy fotoplakatów i fotoobrazów. Odbitki cyfrowe mogą posłużyć Ci do przygotowania samodzielnie wykonanych albumów metodą tzw. scrapbookingu. Technika ta pozwala na wklejania zdjęć i różnych pamiątek z ferii. Wklej wraz z fotografiami np. karnety na stok itp.

Carriwell

CEWE Fotoksiążka to wysokiej jakości publikacja, która może zawierać zarówno zdjęcia, jak cliparty i dowolny tekst. Wykorzystaj obrazki znajdujące się w kolekcji CEWE, które zostały dopasowane do zimowego nastroju. Bałwany, narciarze, płatki śniegu czy góry to przykłady obrazków, które świetnie wpasują się w CEWE Fotoksiażkę z zimowiska.

Uchwyć dynamiczne ujęcia na stoku i pokaż pełne energii ujęcie, na którym widać jak szalejesz na stoku. Taka fotografia będzie świetnie prezentować się na ścianie w formie foto plakatu lub fotoobrazu. Jeżeli nie możesz zdecydować się na pojedyncze ujęcie i na Twojej karcie pamięci znajduje się pełno świetnych obrazów, to skorzystaj z opcji foto plakatu i fotoobrazu w formie kolażu. Możesz też użyć wydruki wielkoformatowe wieloczęściowe, które pozwalają na stworzenie na ścianie mini galerii. Niezależnie, którą formę utrwalenie wspomnień wybierzesz, będziesz się nimi cieszyć przez długi czas.

album ze zdjęciami

Zapisuj chwile nie tylko za pomocą fotografii

Jeśli zamierzasz ze sobą zabrać na stok kamerę sportową, to nie musisz w CEWE Fotoksiążce umieszczać jedynie zdjęć. Wykorzystaj zarejestrowane formy i dodaj je do swojego albumu. Być może zdziwiła Cię ta propozycja, ale CEWE Fotoksiążka umożliwia dodanie na jej kartach wideo. Aby tego dokonać wystarczy wybrać ulubiony film i przeciągnąć go w obrębie strony. Oprogramowanie pozwoli na wygenerowanie kodu QR, który po najechaniu na niego aparatem smartfona lub tabletu, będzie wyświetlał wskazany film. Dzięki temu oglądający Twój album będą mogli przeżyć wszystkie emocje, których doświadczałeś w trakcie ferii zimowych.

Dodawanie filmów jest niezwykle proste. Podobnie bez przeszkód stworzysz swoją CEWE Fotoksiażkę. Nie musisz mieć żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy po prostu uruchomić wyobraźnię, wybrać ulubione zdjęcia i filmy z zimowiska, a następnie rozmieścić je na kartach albumu.

Ferie zimowe z aparatem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Po powrocie warto drukować zdjęcia, tak aby wspomnienia z zimowiska pozostały na dłużej. Rób ciekawe zdjęcia w akcji, portrety czy rejestruj filmy z pozdrowieniami i ukazujące Cię na stoku. Po powrocie wszystkie materiały przydadzą się, aby stworzyć niezapomniane pamiątki.

kalendarz ze zdjeciami