Obniżone libido u kobiet  nie jest problemem rzadkim. Według najnowszych badań aż połowa polskich kobiet doświadcza oziębłości seksualnej.

fotokarty

Brak ochoty na seks dotyka pań w różnym wieku. I chociaż metryka, status społeczno- ekonomiczny, stan cywilny nie mają tutaj żadnego znaczenia, to jednak badania nie pozostawiają złudzeń- spadek libido częściej dotyka kobiet zamężnych niż panien, a najbardziej newralgiczne momenty w życiu Polek to ciąża, czas okołoporodowy oraz okres menopauzy.

Libido u kobiet – dlaczego  spada?

Skąd się bierze utrata zainteresowania seksem? Tak naprawdę trudno o jednoznaczną diagnozę. Spadek libido jest bowiem problemem złożonym i może mieć rozmaite przyczyny. Najczęściej jest powodowany rewolucją hormonalną, jaka zachodzi w organizmie kobiety np. podczas ciąży (a zwłaszcza pierwszego trymestru), w okresie menopauzy czy w czasie terapii hormonalnej. Brak ochoty na seks może być także skutkiem przemęczenia, zestresowania, może mieć także związek z infekcjami (np. bakteryjnymi zakażeniami pochwy), bólem odczuwanym w czasie stosunku, niedoświadczaniem orgazmu czy chorobami przewlekłymi (np. cukrzycą czy chorobami tarczycy).

Carriwell

Jak zwiększyć libido u kobiet?

Czy można wpłynąć na zwiększenie swojego popędu seksualnego? Można. Okazuje się bowiem, że libido kształtują rozmaite czynniki, np. nasz styl życia, preferowana dieta, aktywność fizyczna, stosowane używki czy relacje z partnerem. Co to oznacza w praktyce? Że kobiety nie wykazujące zainteresowania seksem mogą, często dzięki drobnym zmianom, zwiększyć swój popęd. Jak? Przede wszystkim warto postawić na relaks. Odpowiednia dawka snu i wypoczynku to skuteczne antidotum na problemy z bliskością z partnerem. Nie bez znaczenia jest także to, co jemy. Dieta bogata w ryby, jaja, ostrygi i warzywa pozwala szybko pokonać problem. Jeśli dodatkowo postawimy na aktywność fizyczną (która poprawia ukrwienie narządów płciowych i powoduje, że zwiększa się zainteresowanie seksem) i naturalne afrodyzjaki (owoce morza, czekoladę, ostrygi, lubczyk), wtedy nasze szanse na powodzenie wzrosną.

I jest ochota na seks

Obniżone libido zawsze wywołuje frustrację. Problem jest duży i ma swoje poważne konsekwencje. Zmniejszone zainteresowanie seksem to jedna z najczęstszych przyczyn rozwodów i rozpadów związków. Warto więc zrobić wszystko, aby zadbać o relację z partnerem. Co zrobić, aby seks znów zaczął cieszyć? Dobrym sposobem, rekomendowanym przez najlepszych seksuologów i setki zadowolonych kobiet są specjalne żele intymne (np. żel intymny Libidizer ze sklepu świat doznań). Libidizer uwrażliwia miejsca intymne na dotyk, wspiera stymulację, wzmacnia odczuwanie przyjemności, ma właściwości nawilżające, pobudza i rozgrzewa miejsca newralgiczne, pozwala odczuwać maksymalną przyjemność z seksu.

Oryginalny żel Libidizer można kupić bez recepty w sklepie świat doznań.

Polecamy też artykuł Rola estrogenów w kobiecym organizmie