Właściwe dopasowanie ubrania do typu figury to klucz do świetnego wyglądu.

Nawet teraz, gdy spodziewasz się dziecka, nie powinnaś wkładać na siebie wszystkiego, co zostało uszyte specjalnie dla przyszłych mam. Nie od dziś w końcu wiadomo, że brzuszek brzuszkowi nierówny! Co ubierać, by (zwłaszcza teraz) wyglądać zjawiskowo, a które ubrania omijać szerokim łukiem, aby nie zaliczyć modowej wpadki? Oto porady naszych stylistów!

Dla pań o figurze gruszki

Panie o figurze gruszki powinny zwracać szczególną uwagę na to, w co się ubierają. Aby wyglądać zjawiskowo, powinny wybierać takie ubrania, które wyrównają dysproporcje sylwetki.  W czasie ciąży panie o tym typie sylwetki tyją przede wszystkim w biodrach i udach. Co można zrobić, aby odwrócić wzrok od tych partii ciała? Proponujemy topy, które pozwolą na wyeksponowanie dekoltu (zmieniające się w czasie ciąży piersi to atut, którym warto się chwalić!). Do tego żakiet lub marynarka, które w zestawieniu z ciążowymi jeansami powinny dać świetny efekt.

Dla pań o figurze jabłka

„Pani jabłko” to ten typ sylwetki, który cechuje się niewielkim wycięciem w talii i tendencją do tycia w brzuszku. Aby odwrócić uwagę od mankamentów figury, wkładaj na siebie bluzki zebrane na dole. Dobrze sprawdzą się także bluzki długie, rozpinane, warstwowe oraz sweterki i t-shirty z dekoltem w kształcie litery V. A sukienki? Jak najbardziej! Zwłaszcza tzw. maxi sukienki. Stroje zalecane paniom o sylwetce jabłka doskonale sprawdzą się w 2. i w  3. trymestrze oraz po porodzie.

Dla pań o figurze klepsydry

Figurę klepsydry mają te panie, u których obwód klatki piersiowej oraz obwód brzuszka są mniej więcej tej samej wielkości, a talia jest zdecydowanie węższa. W trakcie kolejnych miesięcy ciąży brzuszek przyszłych mam o sylwetce typu klepsydra będzie się stopniowo powiększał, aż osiągnie rozmiar równy lub większy rozmiarowi bioder. Aby dobrze wyglądać, noś dobrze dopasowane do ciała tuniki oraz legginsy. Będziesz w tym zawsze super wyglądać !

fot. Happy Mum