Kąpiel małego dziecka może być wyzwaniem dla rodziców. Jednak warto się do niej  przygotować tak by odbywała się szybko i sprawnie. Ułatwić ją mogą specjalne akcesoria kąpielowe, które spodobają się rodzicom i ich pociechom.

fotokarty

Radość pluskania

Aby kąpiel dziecka była źródłem radości, warto się do niej odpowiednio przygotować. Zadbaj o odpowiednią ciepłotę wody, właściwą temperaturę powietrza, dobrą atmosferę. Niech towarzyszy Wam nastrój wyciszenia. Tylko wtedy kąpiel będzie dla dziecka czasem relaksu, świetnej zabawy i źródłem pozytywnych doświadczeń. Daj dziecku czas, by przyzwyczaiło się do nowych warunków i nieznanych, silnych bodźców: kontaktu z wodą czy zmiany ułożenia ciała, a już niebawem maluch poczuje się swobodnie i odkryje radość kąpieli. Skąd wiedzieć, że dziecko w czasie kąpieli czuje się dobrze? Niemowlę lubiące radosne pluskanie w wodzie, nie pręży się i nie płacze, jest za to rozluźnione, wesoło wymachuje rączkami i nóżkami.

Dlaczego kąpiel jest ważna

Kąpiel niemowlęcia to nie jest zwykły zabieg pielęgnacyjny. To przede wszystkim czas relaksu i wyciszenia, sposób na uporządkowanie dnia malucha. To wreszcie czas, kiedy po dniu pełnym wrażeń, można tak po prostu pobyć z dzieckiem. Nic więc dziwnego, że przygotowanie kąpieli dla niemowlęcia wymaga czasu, chęci i staranności. Wszak im maluchowi wygodniej, tym lepiej. Z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa.

Kwiatek do kąpieli

Są takie akcesoria do kąpieli, po które warto sięgać. Dlaczego? Ponieważ zapewniają dziecku maksimum komfortu i bezpieczeństwa, będąc dobrą alternatywą dla niewygodnych, plastikowych siedzisk kąpielowych. O czym mowa? O specjalnych kwiatkach do kąpieli (np. kwiatek do kapieli Blooming Bath). Kwiatki są wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów o właściwościach antybakteryjnych. Mamy do wyboru kwiatek kąpielowy różowy, kwiatek kąpielowy niebieski, kwiatek kąpielowy biały oraz kwiatek kąpielowy żółty. Kwiatek  zapewnia maluchowi pełną wygodę w czasie kąpieli i najwyższą troskę o jego zdrowie. Pluszowy materiał doskonale otula i chroni niemowlę, a dziecko cieszy się bezpieczną, miłą kąpielą.Kwiatek do kąpieli może z powodzeniem zastąpić tradycyjną wanienkę czy mało wygodne, plastikowe siedziska kąpielowe.

Carriwell

Kwiatek kąpielowy Blooming Bath  – cena: 219,00 zł

Blooming Bath_8 Blooming Bath_6 Blooming Bath_5 Blooming Bath_7 Blooming Bath_9 Blooming Bath_4 Blooming Bath_3 Blooming Bath_2 Blooming Bath_1