Ponadczasowa zabawa dla dzieci, ale także dla całej rodziny? Godziny radości i śmiechu, a jednocześnie rozwój zdolności manualnych maluchów, umiejętności rozwiązywania problemów, kreatywności i precyzji? To i wiele innych zalet mają znane chyba wszystkim klocki LEGO. Już od wielu lat zestawy klocków LEGO bawią pokolenia. Zastanawiając się nad zakupem musimy jednak wziąć pod uwagę, że LEGO to klocki składające się często z niewielkich elementów. Dlatego też należy dokładnie przemyśleć jaki zestaw wybrać dla dziecka, aby zagwarantować bezpieczną zabawę. Na szczęście duński producent zadbał o to, aby ułatwić życie rodzicom i podzielił ofertę klocków LEGO przeznaczonych dla dzieci według ich wieku. Pozwala to wybrać najlepsze zestawy LEGO dla każdego dziecka. Jakie mamy możliwości wyboru?

fotokarty

Zestawy LEGO dla dzieci w każdym wieku

Najbardziej popularnym podziałem zestawów LEGO jest ich przyporządkowanie do wieku dziecka. Możemy znaleźć tu zestawy klocków LEGO dla najmłodszych, jak również nieco starszych dzieci, a także nastolatków:

  • Klocki LEGO dla dziecka w wieku 1-4. – zakup klocków LEGO dla najmłodszych dzieci jest stosunkowo prosty. Musimy skupić się na zestawach serii Duplo. Są to specjalnie przystosowane dla najmłodszych i najmniejszych rączek klocki, które są większe od pozostałych propozycji, charakteryzują się wyrazistymi kolorami, a także co niezwykle ważne, są całkowicie bezpieczne dla maluchów. Klocki LEGO z serii Duplo doskonale wspomagają rozwój umiejętności manualnych maluszków, wspierają rozwój kreatywności i wyobraźni. Pomagają najmłodszym nauczyć się kolorów i kształtów. Wśród propozycji z serii Duplo znajdziecie bardzo duży wybór klocków do układania różnych konstrukcji – samochodów, samolotów, domków, a także bohaterów bajek czy zwierząt. Klocki LEGO Duplo to zdecydowanie najlepszy prezent dla malucha.
  • Klocki LEGO dla dziecka w wieku 4-7 lat. W tej kategorii wiekowej prym wiodą zestawy klocków LEGO z serii Juniors. Można bez trudu zauważyć, że jest to propozycja przechodnia między dużymi klockami Duplo, a mniejszymi zestawami dla starszych dzieci. Klocki LEGO z serii Junios to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci do świata poważniejszych konstrukcji oferowanych przez kolejne zestawy klocków LEGO.
  • Klocki LEGO dla dziecka w wieku 5-12 lat. Dzieci powyżej piątego roku życia mają już na tyle rozwinięte zdolności manualne oraz intelektualne, że klocki LEGO w standardowych rozmiarach nie powinny sprawiać im już trudności. Składanie poważniejszych konstrukcji wymagało jednak będzie od dzieci uwagi i skupienia, a efekt końcowy będzie oszałamiający. Wśród propozycji dla tej grupy wiekowej możemy znaleźć bardzo wiele ciekawych rozwiązań, jak na przykład klocki LEGO Friends – zestawów przeznaczonych głównie dla dziewczynek, zestawy LEGO City – dla miłośników budowania dużych konstrukcji, które odwzorowują życie w mieście, czy zestawy klocków LEGO Ceator – z różnymi wariantami i możliwościami składania. Oferta klocków LEGO w tej kategorii wiekowej jest najbardziej rozbudowana, dzięki czemu z łatwością znajdziemy zestawy dla każdego dziecka.
  • Klocki LEGO dla dziecka w wieku 7-16. Kategoria ta reprezentowana jest najlepiej przez zestawy klocków LEGO Technics. Jest to propozycja dla młodych miłośników rozbudowanych i skomplikowanych konstrukcji. Klocki LEGO Technics pozwalają budować realistyczne modele. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju ułatwień technicznych, jak silniki, siłowniki czy przekładnie, a nawet zdalne sterowanie, dzieci mogą zbudować prawdziwe poruszające się i pracujące maszyny. Jest to niesamowita gratka dla młodych konstruktorów.

Wybieramy klocki LEGO dla dzieci

Szeroka oferta klocków LEGO dostępna w sklepie Carrefour.pl pozwoli każdemu rodzicowi znaleźć odpowiednie zestawy dla dzieci w każdym wieku. Poza dostosowaniem poziomu trudności zestawów, klocki LEGO dostępne są również w wielu tematycznych kategoriach. Możecie wybierać wśród klocków z serii Star Wars, Batman, Disney Princess, Ninjago. Sklep Carrefur.pl oferuje bardzo szeroki wybór klocków LEGO w wyjątkowo przystępnych cenach. Jeżeli więc poszukujecie najciekawszej rozrywki dla Waszych dzieci, zapraszamy na strony naszego sklepu do zapoznania się z naszymi propozycjami klocków LEGO.