Cztery niezapomniane bohaterki Disneya: Vaiana, Śnieżka, Bella i Pocahontas powracają na wielki ekran Multikina! Już od 8 września podczas specjalnych pokazów w ramach wrześniowego Festiwalu Księżniczek Disneya widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję wzruszyć się przy najpiękniejszych animacjach Disneya.

fotokarty

4 piękne i porywające historie, 4 urocze bohaterki, które podbiły serca widzów w każdym wieku na świecie – od 8 września przez cały miesiąc w każdą niedzielę i sobotę w wybranych kinach sieci Multikino wyświetlane zostaną słynne animacje Disneya:

8 i 9 września, godz. 10:00 i 12:15: Vaiana: skarb oceanu
15 i 16 września: godz. 10:00 i 12:00: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
22 i 23 września, godz. 10:00 i 12:00: Piękna i Bestia
29 i 30 września, godz. 10:00 i 12:00: Pocahontas

Będzie to wyjątkowa okazja, aby raz jeszcze przeżyć niesamowite przygody i zaśpiewać najsłynniejsze disneyowskie piosenki. Założeniem Festiwalu Księżniczek Disneya to pokazywanie filmów, które łączą pokolenia, wzbudzają prawdziwe emocje, bawią i inspirują. Uczą odwagi Vaiany, życzliwości Śnieżki, otwartości Belli i szacunku do natury Pocahontas, a przede wszystkim przypominają, by nie bać się marzyć.

Carriwell

Na Festiwal Księżniczek Disneya zapraszamy do 28 kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia (z wyjątkiem pokazów po 22 września), Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety z kartą Rodzina do Kina dostępne są w cenie: 13,90 zł / 15,00 / 15,50 zł / 16,90 zł w zależności od regionu.
Bilety dla widzów dorosłych nieposiadających Karty w wybranych kinach kosztują o 3 zł więcej.

Opisy filmów:

Vaiana: skarb oceanu
pokazy 8 i 9 września o godz. 10:00 i 12:15

Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego…
„Vaiana: Skarb oceanu” to animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

Reżyseria: Ron Clements, John Musker
Rok produkcji: 2016
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu:107 min.
W wersji polskiej: Weronika Bochat, Igor Kwiatkowski, Dorota Stalińska, Maciej Maleńczuk i inni
Piosenka „Pół kroku stąd” https://youtu.be/De2xsb7hNFY

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
pokazy 15 i 16 września o godz. 10:00 i 12:00

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to pierwsza pełnometrażowa animacja Walta Disneya, która od lat zachwyca nowe pokolenia widzów ujmującą historią pełną magii i wzruszeń, piękną muzyką i prześmiesznymi bohaterami.
Życzliwa i ufna Śnieżka mieszka w zamku ze swą próżną macochą – Złą Królową. Gdy magiczne zwierciadło oznajmia władczyni, że Śnieżka jest piękniejsza od niej, Królowa postanawia pozbyć się dziewczyny. Śnieżka musi schronić się w lesie, gdzie zaprzyjaźnia się z siedmioma uroczymi krasnoludkami. Niestety nawet w ukryciu grozi jej wielkie niebezpieczeństwo…

Reżyseria: David Hand, William Cottrell, Wilfred Jackson, Larry Morey, Perce Pearce, Ben Sharpsteen
Rok produkcji: 1937
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 83 min.
W wersji polskiej: Edyta Krzemień, Danuta Stenka, Damian Aleksander, Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Marian Opania i inni
piosenka „Tam przez cienisty bór” https://youtu.be/AbRWWKYQxKY

Piękna i Bestia
pokazy 22 i 23 września o godz. 10:00 i 12:00

Razem z Bellą – bystrą, młodą dziewczyną znużoną życiem w prowincjonalnym miasteczku, przestąp próg ponurego zamku i poznaj księcia zamienionego w potworną bestię oraz jego zaczarowaną służbę. Szybko przekonasz się, że prawdziwe piękno kryje się w… sercu. „Piękna i Bestia” to magiczna przygoda, wspaniała muzyka i olśniewająca animacja – pierwszy film nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film.

Reżyseria: Gary Trousdale, Kirk Wise
Rok produkcji: 1991
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 92 min.
W wersji polskiej: Jolanta Wilk, Katarzyna Pysiak, Stefan Każuro, Jacek Szydłowski, Jacek Czyż, Mirosława Krajewska, Ryszard Nawrocki i inni
Nie bój się marzyć – Bella https://youtu.be/_iZt3TEtrNs

Pocahontas
pokazy 29 i 30 września o godz. 10:00 i 12:00

„Pocahontas” to magiczna opowieść Disneya o sile miłości, przyjaźni i tolerancji. Statek angielskich osadników pod dowództwem dzielnego kapitana Johna Smitha i chciwego gubernatora Ratcliffe przybija do wybrzeży Ameryki Północnej. Indiańska księżniczka Pocahontas oraz jej zabawni towarzysze – psotny szop Meeko i zadziorny koliber Flit – szybko zaprzyjaźniają się z młodym kapitanem. Wspólnie wprowadzają przybysza w niezwykły świat indiańskich wierzeń i ukazują mu piękno oraz potęgę dzikiej przyrody. Tymczasem spragniony złota Ratcliffe planuje atak na Indian. Zderzenie dwóch kultur wydaje się nieuniknione, jednak Pocahontas i kapitan Smith wspólnie szukają sposobu, by zapobiec rozlewowi krwi i zaprowadzić pokój.

Reżyseria: Eric Goldberg, Mike Gabriel
Rok produkcji: 1995
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 81 min.
W wersji polskiej: Edyta Górniak, Małgorzata Foremniak, Cezary Morawski, Krzysztof Kołbasiuk i inni
piosenka „Kolorowy wiatr” https://youtu.be/UityBuZoXv0