Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne – doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.

fotokarty

Mdłości w ciąży są zjawiskiem całkowicie normalnym. Pojawiają się zwykle pomiędzy 5-tym a 18-tym tygodniem ciąży, z zaznaczeniem, że od ok. 8-ego tygodnia zaczynają być bardziej uciążliwe. U wielu kobiet występują także w drugim trymestrze, a są także przypadki, gdy nudności towarzyszą całą ciążę.

Skąd się biorą nudności w ciąży?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Prawdopodobnie mają związek z produkcją hormonu o nazwie ludzka gonadotropina kosmówkowa (hCG). To właśnie ten hormon wykrywają testy ciążowe, gdyż jego poziom gwałtownie wzrasta, kiedy dojdzie do zapłodnienia. Inne teorie wspominają o wpływie wzrostu poziomu estrogenów lub dostosowywaniem się wrażliwego żołądka do zmian w organizmie.
Mdłości i wymioty są nieprzyjemne, niekomfortowe i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu – osłabiają nas, powodują poczucie zmęczenia i znużenia. Zwykle uprzykrzają nam poranki, chociaż występują także w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że są zjawiskiem normalnym i nie szkodzą dziecku. Są wręcz dowodem na prawidłowo rozwijającą się ciążę.

Jest kilka domowych sposobów, które pomogą Ci zminimalizować ryzyko nudności:

  • Staraj się, aby Twoja dieta była bogata w węglowodany złożone i białko, potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu
  • Spróbuj nie pić w trakcie jedzenia. Jeśli potrzebujesz popić posiłek, zrób to małymi porcjami
  • Zaplanuj posiłki w ten sposób, aby były regularne i w mniejszych porcjach. Nie przejadaj się na noc
  • Pij dużo wody, unikaj napojów gazowanych
  • Unikaj zapachów i widoku produktów, które powodują, że jest Ci niedobrze.

Czy wiesz, że na rynku pojawił się nowy produkt, który w bezpieczny i skuteczny sposób pomoże uporać się z nieprzyjemnymi mdłościami?
Pregna Vomi to pierwszy na rynku produkt w formie gumy do żucia z imbirem na mdłości związane z ciążą! Produkt łagodzi dyskomfort w postaci mdłości (wyciąg z kłącza imbiru), zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia (witamina B6), przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga w zachowaniu równowagi elektrolitowej (magnez). A to wszystko w wygodnej postaci gumy do żucia, która możesz mieć zawsze przy sobie.

Carriwell

nudności w ciąży lek

Starannie dobrany skład zawiera: wyciąg z kłącza imbiru, witamina B6 i magnez.
Imbir – pomaga łagodzić dyskomfort w postaci mdłości. Efekt przeciwwymiotny jest związany z jego oddziaływaniem na żołądek – działanie prokinetyczne, blokowanie receptorów serotoninergicznych w przewodzie pokarmowym, działanie żółciopędne.
Witamina B6 – przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej. Gonadotropina i progesteron mogą powodować podrażnienia błony śluzowej przewodu pokarmowego.
Magnez – przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Opakowanie: 20 gum
Zalecana dzienna porcja: 3 gumy
Cena: ok. 19 zł
Verco S.A. www.pregna.com.pl

Uwaga: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zbilansowanej diety jest niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia nadmiernych nudności i/lub wymiotów należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie należy stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Nie połykać.