O minky słyszał zapewne każdy z nas. Nie każdy zna jednak jego zalety oraz właściwości. Materiał minky to bowiem tkanina niezwykła. Mimo tego, że plusz minky jest materiałem syntetycznym, uzyskiwanym z włókien poliestrowych, to posiada jednak pewne właściwości, które upodobniają ją do tak lubianej i cenionej przez wszystkich bawełny. Jakie właściwości posiada plusz minky i dlaczego jest idealnym materiałem dla całej rodziny?

Plusz minky – tkanina, która dba o skórę Twojego dziecka

Materiał minky jest szczególnie ceniony przez rodziców, którzy bardzo chętnie wybierają go dla swoich dzieci. Z minky szyje się bowiem miękkie i przyjemne w dotyku dziecięce kocyki, niemowlęce rożki, wykonuje się pluszaki oraz poszewki na poduszki.

akcesoria dla mam

Zaletą tej tkaniny jest jej niespotykana nigdzie indziej miękkość oraz delikatność. Plush minky nie podrażnia bowiem delikatnej skóry dzieci i z powodzeniem może być użytkowany także przez niemowlęta oraz dzieci posiadające wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę.

Materiał minky posiada jednak jeszcze jedną, bardzo ważną z punktu widzenia rodzica, cechę. Jest to bowiem tkanina, która oddycha. Dzięki tej właściwości minky, przykrywając dziecko wykonanym z niej kocykiem, nie musimy się więc obawiać, że nasza pociecha się pod nim przegrzeje czy spoci. Minky mimo tego, że pozornie cienki, jest także materiałem, który zapewnia doskonałą izolację termiczną. Możemy wiec z powodzeniem przykrywać nim dziecko w wózku na czas jesiennego spaceru i nie obawiać się, że maluch pod nim zmarznie.

Plusz minky to także materiał szybko schnący oraz niewymagający prasowania, co z pewnością spotka się z uznaniem każdego rodzica. Minky praktycznie wcale się bowiem nie gniecie, a po upraniu wystarczy go jedynie rozwiesić. Dodatkowym atutem minky jest także jego niska cena. Jest to bowiem materiał zarówno trwały, jak i niedrogi w zakupie.

Plush minky – intensywne kolory i ciekawe faktury

Materiał minky jest ceniony jednak nie tylko przez rodziców, ale także przez same dzieci. Najmłodsi upodobali sobie tę tkaninę głównie ze względu na jej bogatą kolorystykę oraz ciekawą fakturę. Plush minky posiada bowiem na swojej powierzchni charakterystyczne wytłoczone kropki, tzw. „minky dots”. Mogą mieć one postać zarówno okrągłych kropeczek, jak i przybierać także inne, atrakcyjne dla dzieci, formy. Bardzo popularny jest np. materiał minky z wytłoczonymi na nim serduszkami, gwiazdkami i innymi kształtami.

Jego bogata i różnorodna kolorystyka, aksamitna miękkość oraz atrakcyjna faktura sprawiają, że dzieci bardzo chętnie korzystają z wykonanych z minky kocyków, szlafroków oraz kompletów pościeli. Minky zapewnia im bowiem zarówno przyjemne ciepło, jak i jest atrakcyjną wizualnie tkaniną, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza dla najmłodszych.

Materiał minky – sprawdź go na własnej skórze!

Materiał minky to tkanina, która nie bez powodu robi furorę wśród rodziców. Aby samodzielnie przekonać się o jego zaletach, warto zdecydować się na zakup minky, tym bardziej, że nie jest to materiał drogi. W najlepszej cenie kupimy minky w Pickandcraft.pl, sklepie internetowym z szerokim wyborem materiałów. Oprócz samego polaru minky znajdziemy tam także duży wybór wysokiej jakości tkanin bawełnianych, dzianin dresowych oraz wyrobów pasmanteryjnych.

akcesoria dla mam