Moda odgrywa obecnie ogromną rolę w życiu, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Już maluchy w wieku przedszkolnym przywiązują ogromną wagę do swojego wyglądu, porównując się z rówieśnikami. Dlatego każdy rodzic marzy o tym, by jego dziecko było ubrane stylowo, tak aby nie tylko dobrze się czuło w swoim ubraniu, ale również zyskało aprobatę rówieśników. Jednocześnie ubranie dla dziecka powinno być funkcjonalne i wygodne. Zakup odpowiedniego zestawu może więc stanowić nie lada wyzwanie. Jak zatem rozpoznać ubrania najlepsze dla dzieci? Modne i designerskie ubrania chłopięce powinny być one przede wszystkim wykonane z wysokiej jakości materiałów, tak aby wytrzymały długie godziny aktywności fizycznej. Jakie materiały wybierać i na co warto zwrócić uwagę, kupując odzież dziecięcą, przeczytasz w dalszej części tekstu.

fotokarty

Na co zwrócić uwagę wybierając ubranie dla chłopca?

Chłopcy uwielbiają rozrabiać! Ich energia bywa niespożyta, dlatego poza designem samego stroju dla naszych łobuziaków, powinniśmy zwrócić uwagę również na to, z jakich materiałów został on wykonany. Najlepsze będą oczywiście ubrania wykonane z bawełny, która pozwala skórze swobodnie oddycha
. Dobrze, jeśli zostanie ona wzbogacona również odrobiną elastanu zwiększającego wytrzymałość odzieży. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które z natury są bardzo ruchliwe. Gwałtowne ruchy wykonane w mało elastycznym stroju, mogą prowadzić do rozdarcia, a tego, chcielibyśmy uniknąć. Dodatkowo warto sprawdzić rodzaj zapięcia, o ile dany produkt został w nie wyposażony. Najbardziej funkcjonalne są zamki błyskawiczne i napy, które dziecko z łatwością nauczy się zapinać samodzielnie. Kupując odzież dla naszych pociech, zwróćmy uwagę również na certyfikaty bezpieczeństwa dla dziecka, które możemy znaleźć w opisach produktów.

Jakie fasony wybierać?

Dla dzieci najlepsze są modele ubrań, które nie krępują ruchów. Wygodna odzież to podstawa udanego dnia malucha. Dziecko jest w końcu szczęśliwe wtedy, kiedy może bez ograniczeń biegać, skakać, grać w piłkę i się bawić.

Ubranie nie powinno zatem krępować jego ruchów. Najlepiej w tym celu wybrać bawełniane koszulki, elastyczne spodnie czy bluzy typu bomberka. Tego typu fasony, mimo że klasyczne, wcale nie muszą być jednak nudne! Kreatywne, kolorowe wzory potrafią ożywić każdą, dziecięcą stylizację. Jest to bardzo ważne, bo chyba każdy rodzic zna z własnych doświadczeń sytuację, w której dziecko nie chce założyć konkretnego elementu garderoby, argumentując to stwierdzeniem „Nie podoba mi się”. Ciekawe propozycje ubrań, które są jednocześnie funkcjonalne i designerskie znajdziemy w sklepie internetowym Stylowy Malec.

Carriwell

Elegancko nie tylko od święta

Nie ma dla rodziców nic, bardziej rozczulającego niż widok ich syna w eleganckim ubraniu. Stylowa koszula, muszka i dopasowana fryzura, to widok, który budzi dumę i radość, skłaniając jednocześnie do refleksji „Jak on wyrósł. Niedawno był taki malutki”. Ze względu na to, że dzieci rosną jak na drożdżach, warto ubierać naszą pociechę w taki sposób, nie tylko od święta. Należy jedynie zadbać o odpowiedni wybór eleganckich ubrań, zgodnie ze wskazówkami przedstawionymi wcześniej, tak aby nasze dziecko czuło się w nich komfortowo. W tym celu warto wybrać wygodną koszulę z dodatkiem elastanu, która nie będzie ograniczać ruchów. Oswajanie dziecka z tego typu stylizacjami jest ważne również w kontekście rodzinnych czy okazjonalnych fotografii. Maluch, które wie, że koszula i muszka nie gryzą, bez protestów założy później takie ubranie na sesję zdjęciową. 

Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl