Sokowirówki to urządzenia, które zdecydowanie powinny znaleźć się w kuchni zwolenników zdrowego trybu życia. Świeżo wyciskany sok to źródło wielu mikro- i makroelementów, podanych w łatwo przyswajalnej formie. Najlepsza sokowirówka – nie wiesz, jak ją wybrać? W naszym poradniku znajdziesz podpowiedzi, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Zaprezentujemy także 3 najpopularniejsze sokowirówki.

fotokarty

Najlepsza sokowirówka – najważniejsze cechy

Wybór kolejnego kuchennego pomocnika warto przemyśleć pod kątem jego przyszłego użycia. Jeśli pijasz przede wszystkim sok pomarańczowy lub grejpfrutowy, lepszym wyborem może się okazać wyciskarka do cytrusów. Wybór odpowiedniej sokowirówki uzależniony jest od tego, jak często i jakie ilości owoców i warzyw będziesz przetwarzać. Zobacz sokowirówki dostępne w Neonet i sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Moc

Za ten parametr odpowiada silnik. Jeśli sokowirówka będzie używana do miękkich owoców, możemy wybrać lżejszy model. Z pomidorami, jabłkami czy malinami poradzi sobie urządzenie o mocy 200 W. Mała sokowirówka ze słabszym silnikiem nie będzie się też tak szybko nagrzewać, co zmniejszy ilość przerw w pracy.

Napęd

Większość sokowirówek wyposażona jest w dwa napędy. Szybszy nadaje się do pracy z twardymi owocami, wolniejszy – z bardziej miękkimi. Jeśli więc zamierzasz przyrządzać soki z różnych warzywa i owoców, szukaj sprzętu z podwójnym napędem.

Carriwell

Pojemnik

Większy oznacza oczywiście większą wygodę – rzadziej będziemy go opróżniać w trakcie wyciskania soku. Weź również pod uwagę sposób jego wyjmowania: jeśli w urządzeniu nie ma możliwości wyciśnięcia soku bezpośrednio do szklanki, pojemnik na sok będziesz często czyścić.

Polecane sokowirówki – nasze typy

Sokowirówka ŁUCZNIK JC 2005 S

Ta mała sokowirówka dobrze sprawdzi się w niewielkich kuchniach o modernistycznym wyglądzie. Sprzęt wyposażony jest w filtr wykonany ze stali nierdzewnej oraz zdejmowany, łatwy do mycia pojemnik. Dodatkowo urządzenie zabezpieczone zostało za pomocą wyłącznika bezpieczeństwa z blokadą.

Sokowirówka PHILIPS HR1832/52

Ten sprzęt o mocy 500 W poradzi sobie już z bardziej wymagającymi owocami i warzywami. Sok z marchewki? Z naszą propozycją jak najbardziej. W zestawie znajdziesz półlitrowy pojemnik na sok, ale możliwe jest też wyciśnięcie bezpośrednio do szklanki. Dzięki technologii Quick Clean z łatwością wyczyścisz sokowirówkę – wystarczy do tego zwykła gąbka kuchenna.

Sokowirówka RUSSELL HOBBS ULTIMATE JUICER 3W1 22700-56

Proponowane urządzenie to model 3 w 1. Znajdziesz tutaj sokowirówkę, wyciskarkę i blender. Dzięki temu jesteś w stanie przygotować ogromny wybór zdrowych, orzeźwiających koktajli za pomocą jednego tylko urządzenia. Ultimate Juicer 3 w 1 to także bogaty wybór zróżnicowanych końcówek. Zbiornik na sok może być jednocześnie pojemnikiem do blendowania i bidonem. Dodatkowo sprzęt wyposażony został w dzióbek-niekapek oraz pojemnik na pulpę, które ułatwią Ci zachowanie czystości w kuchni.