Pierwsze dni i miesiące na świecie, które przeżywa maleństwo są kluczowe dla jego rozwoju. Noworodek a później niemowlę jest poddane niezliczonej liczbie nowych bodźców. Dlatego rodzice dbają, jak tylko mogą, by zapewnić maluchowi warunki podobne do tych, jakie miało w brzuchu mamy. Chcą zapewnić mu przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i ciepło.

Otulacz-PinkNo-More-2

Otulacz jest wielką pomocą w pierwszych chwilach i kolejnych miesiącach. Ciasno otulone maluszki czują się podobnie, jak w brzuchu mamy. Jest im ciepło i bezpiecznie. Otulacz zapewnia im spokój i ułatwia zasypianie. Mamy bobasów z kolkami cenią sobie otulacz jako sposób na zmniejszenie dolegliwości brzuszkowych. Otulanie w chustę uniemożliwia odruch Moro, który występuje u noworodków do około czwartego miesiąca życia i często bywa przyczyną wybudzania się śpiących maluszków.

Otulacz-PinkNo-More-1

Jaki otulacz?

Otulacz powinien mieć kształt kwadratu o boku mniej więcej 120 cm. Powinien być wykonany z naturalnych tkanin, ponieważ będzie dotykał skóry dziecka i powinien przepuszczać powietrze. Świetne będą otulacze wykonane z włókien bambusowych. Są one bardzo miękkie i delikatne.

Otulacz-PinkNo-More-3

Nie tylko do otulania

Otulacz służy nie tylko do otulania. O jego wielofunkcyjności decyduje przede wszystkim jego rozmiar. Duży po rozłożeniu i bardzo mały po złożeniu idealnie mieści się w każdej torbie. Latem idealnie sprawdzi się jako lekkie przykrycie podczas drzemek lub ochrona przed słońcem. Przy kąpieli spełni się jako ręcznik, a podczas wizyt u lekarza jako mata np. na zimną wagę. Karmiąca mama może natomiast schronić się pod otulacz, używając go jako chusty do karmienia.

Otulacz-PinkNo-More-4

Szeroką gamę otulaczy bambusowych oraz muślinowych posiada w ofercie polska marka Pink No More ze sklepu www.babymama.pl.

Bambusowe otulacze i kocyki to najbardziej rozpoznawalne produkty tej marki marki. Mamy są zachwycone  muślinowo-bambusowymi  materiałami, które zapewniają komfort dzieciom. Ponadto w ofercie Pink No More znajdziemy szeroki wybór kocyków, rożków, ręczników, prześcieradeł w wyjątkowych wzorach.