Młoda i promienna cera to marzenie każdej kobiety. Niestety delikatna skóra wokół oczu i ust najszybciej zdradza nasz wiek. Zobacz, jak zatrzymać młodość i zatuszować zmarszczki bez pomocy skalpela!

fotokarty

Zmarszczki mimiczne – dlaczego pojawiają się tak szybko?

Czy wiesz, że skóra wokół ust jest dużo cieńsza i delikatniejsza niż skóra w innych miejscach twarzy? Posiada także dużo mniej gruczołów łojowych. Dlatego szybciej ulega przesuszeniom i podrażnieniom. Pierwsze zmarszczki wokół ust mogą pojawić się już około 25. roku życia. „Dlaczego tak szybko?!” – pytamy, z niedowierzaniem zerkając w lustro. To naturalny proces – wraz z wiekiem skórze zaczyna brakować kwasu hialuronowego i kolagenu.

Nie jesteśmy w stanie w 100% zapanować nad mimiką twarzy. Dlatego miejsca, w których pojawiają się zmarszczki mimiczne, zdradzają wiele informacji o naszych charakterach! Jedną z przyczyn ich powstawania jest… śmiech. To całkowicie naturalne, że, gdy coś nas rozbawi, unosimy kąciki ust i brwi, a gdy jesteśmy źli lub zmartwieni – marszczymy czoło. Troska o piękną i młodą skórę to przecież nie powód, żeby przestać się śmiać! Można zadbać o wygląd skóry twarzy w inny sposób. Warto zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków i wyeliminować szkodliwe nawyki.

Zmarszczki palacza – jak się z nimi uporać?

Czy tzw. zmarszczki palacza dotyczą tylko osób, które nałogowo sięgają po papierosy? Niekoniecznie! Pionowe bruzdy nad ustami to efekt zaciągania się papierosami, ale także picia z butelki lub przez słomkę, nadmiernego opalania, a nawet… żucia gumy.

Carriwell

Jak dać o delikatną skórę wokół ust?

Pielęgnacja skóry wokół ust jest prostsza, niż myślisz! Stosuj kremy nawilżająco-odżywcze zawierające filtr przeciwsłoneczny. Dobierz kosmetyki do potrzeb skóry twarzy – dzięki temu możesz znacznie opóźnić proces starzenia. Regularnie wykonuj peeling warg i skóry wokół ust (najlepiej raz w tygodniu). Dbaj o to, żeby usta nie były spierzchnięte, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Stosuj pomadki ochronne i staraj się nie oblizywać warg, przebywając na mrozie, wietrze lub w ostrym słońcu.

Ogromne znaczenie ma także zdrowy tryb życia – ogranicz lub wyeliminuj papierosy i alkohol. Unikaj spożywania produktów wysoko przetworzonych. Postaw na owoce i warzywa. Sprawdź, czy każdego dnia wypijasz odpowiednią ilość wody. Spędzaj więcej czasu na dworze, niezależnie, czy będą to długie spacery z psem, jogging po lesie czy nordic walking – Twoja skóra Ci podziękuje!

A na koniec najważniejsza rada: polub swoje zmarszczki! Nie musisz walczyć z nimi za wszelką cenę. Zapewnij skórze wszystko, czego potrzebuje i… pokochaj siebie niezależnie od metryki.