Jesteś w ciąży? Nie da się ukryć, że ten stan zakończy się, prędzej lub później porodem. Można do niego podejść na dwa sposoby. Udawać, że to Cię nie dotyczy i jakoś to będzie lub przygotować się do niego fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Przy obu wersjach na świecie powitasz malucha, ale w pierwszej nie koniecznie będzie to w sposób taki jaki byś chciała. Dlaczego? Dlatego, że pozytywne nastawienie do porodu, przygotowanie ciała i umysłu, napisanie planu porodu, zapoznanie się z opcjami jakie dają placówki medyczne w Twojej okolicy, czy to co spakujesz do szpitala ma kolosalne znaczenie dla jego jakości. Natura dała siłę i naturalne narzędzia do tego by urodzić, ale by to zrobić sprawnie i godnie musisz się wiele dowiedzieć.

fotokarty

 Po pierwsze dowiedz się więcej!

Sięgnij po merytoryczną wiedzę z książek, skontaktuj się z doświadczoną położna lub dulą, przeczytaj artykuły eksperckie (poparte badaniami naukowymi) dostępne na wielu cenionych portalach i blogach. Nie unikaj for dla mam, bo możesz tam znaleźć np. opinie o szpitalach. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie rady tam dawane są prawidłowe. Zachowaj zdrowy dystans do jednostkowych historii i pamiętaj, że nie one powinny być podstawą do podejmowania Twoich decyzji.

Wybór miejsca porodu!

Najważniejszym miejscem, w którym znajdziesz wiedzę i pełną informację jest strona Fundacji Rodzić po Ludzku i ich portal „Gdzie rodzić?” To ludzie stojący za Fundacja są głównymi autorami sukcesu jaką jest ogromna zmiana jakości porodów w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat. Fundacja edukuje w zakresie praw kobiet rodzących, a portal „gdzie rodzić” to miejsce w którym znajdziecie rzetelne dane o placówkach medycznych i jakości sprawowanej opieki.Wiele informacji bieżącej sytuacji kobiet rodzących bez partnerów znajdziesz w otwartej grupie na Facebooku „poród NIErodzinny” .Rzetelna wiedza z wielu źródeł poparta doświadczeniem kobiet.

Plan porodu!

Koniecznie przygotuj plan porodu, który przede wszystkim zmobilizuje Cię je do zastanowienia się, jakie są Twoje preferencje i życzenia. Nie traktuj go jako scenariusza, takowego nie da się napisać. Poród to żywioł i wszystko może się zdążyć. Przygotowanie planu daje jednak dużą przewagę, bo decyzje są podejmowane wcześniej na spokojnie, a nie na miejscu w stresie.

Carriwell

Ćwicz!

Drugi trymestr ciąży to najlepszy czas, żeby rozpocząć regularne ćwiczenia, ponieważ one przygotują Twoje ciało do ogromnego wysiłku fizycznego, jakim jest poród. Każda, nawet delikatna aktywność fizyczna (pod kontrolą lekarza) wzmocni Twoje mięśnie. Wskazana jest joga czy pilates.

koszula do porodu granatovo

Spakuj torbę do szpitala!

Pamiętaj, że to co zabierzesz dla siebie ze sobą jest ważne. Dziecko potrzebuje niewiele. Parę ubranek, ręcznik, kocyk i Twojej bliskości. Zadbanie o komfortowe ubranie w czasie porodu powinno być priorytetem. Spakuj to, co funkcjonalne i przemyślane. Weź więcej bo odwiedziny w szpitalu są wstrzymane aż do odwołania. Odpowiednia koszula do porodu, wygodna i dobrze zaprojektowana może dać Ci więcej niż myślisz. Powinna współgrać z fazami porodu i nie może w nim przeszkadzać. Rozpięcie na całej długości ułatwi badania i podanie znieczulenia, a przy zdejmowaniu (pod prysznic czy do wanny, po porodzie) będzie wygodniejsze. Odpowiednia długość zapewni intymność, bo poród zaczyna się już w momencie przyjęcia do szpitala, a nie w jego ostatniej fazie. Ważne by miała kieszenie. Chusteczki, telefon do kontaktu z partnerem czy inne drobiazgi warto mieć zawsze przy sobie. Niech koszula będzie kobieca i dorosła! Kotki, misie i serduszka zostawmy dzieciom. I nie kupuj niczego, co potem wyrzucisz. W porodzie nie dzieje się nic czego nie dałoby się sprać. A w dobie ograniczania śmieci szkoda by każdy poród kończył się kolejnym.

Wszystko co potrzebne do porodu znajdziesz on-line w sklepie www.granatovo.com

#zostańwdomu i skompletuj dla siebie granatOVĄ sukienkę do porodu, a dla malucha piękne akcesoria na te kilka dni w szpitalu, a potem długie tygodnie w domu. Powodzenia i dobrego porodu!

koszula granatovo dla mamy

szlafrok granatovo