Wybór rajstop ciążowych potrafi stanowić nie lada wyzwanie podczas zakupów, ale także (a może przede wszystkim), gdy przyszła mama ma je już na sobie. Źle dobrane zsuwają się, uciskają, rolują i wywołują uczucie dyskomfortu. Dobrze dobrane – świetnie wyglądają i zapewniają komfort noszenia na co dzień i przy specjalnych okazjach. Zastanawiasz się czym charakteryzują się idealne rajstopy dla kobiet w ciąży i na co zwracać uwagę, by sprostały stawianym przed nimi zadaniami? Oto artykuł, który przyniesie odpowiedź!

fotokarty

Rajstopy ciążowe – zawsze na miejscu

Nie od pierwszego dnia ciąży potrzebujesz ubrań i dodatków dla ciężarnych. Kiedy model rajstop, który nosisz od dawna, zawsze się sprawdzał i jest Twoim ulubionym, naciągnięty wysoko na brzuch za bardzo go uciska, a założony pod brzuchem niekomfortowo roluje się i zsuwa, wiesz już, że nadszedł moment, w którym musisz zaopatrzyć się w rajstopy ciążowe. Jeśli przed ciążą nosiłaś rozmiar 3 – podczas niej (o ile znacznie nie przytyłaś „cała”) również będziesz nosić 3, to duże ułatwienie podczas zakupów. Co ciekawe, rajstopy ciążowe mają rozmiarówkę, taką jak klasyczne modele. Część majteczkową zaprojektowano tak, by dostosowywała się do kształtu brzuszka, podtrzymywała go, ale nie uciskała. Jeśli mimo wszystko masz wątpliwości, jaki rozmiar wybrać – sięgnij po centymetr i zmierz się, a potem porównaj wymiary z informacją, którą na opakowaniu podaje producent rajstop.

Model do zadań specjalnych, czyli rajstopy dla kobiet w ciąży

Rajstopy ciążowe mają bardzo ważne zadanie – muszą dostosowywać się do potrzeb kobiety w czasie ciąży, które zmieniają się wraz ze zmianą sylwetki. Zwróć uwagi na to, jak je zaprojektowano! Krój specjalistycznego modelu rajstop ze specjalnym wzmocnieniem w części lędźwiowej pozwala odciążyć mięśnie kręgosłupa. Półokrągły klin, znajdujący się w przedniej części, podtrzymuje rosnący brzuszek, nie uciskając, a delikatnie otulając szczególnie wrażliwą skórę przyszłych mam. Co więcej, specjalnie wymodelowany przód wysokiego stanu rośnie i rozciąga się wraz z rosnącym brzuszkiem, dzięki czemu rajstopy ciążowe mogą być wykorzystywane przez całą ciążę. Miękka i bezuciskowa gumka sprawia, że rajstopy ciążowe nie będą się zwijać ani rolować, a staną się najbardziej komfortową częścią garderoby, która zapewni bezpieczeństwo i wygodę Tobie i dziecku.

Rajstopy ciążowe – delikatne, przewiewne, przyjazne dla skóry

Bardzo ważną cechą, na którą należy zwracać uwagę, wybierając nie tylko rajstopy dla kobiety w ciąży, ale wszystkie ubrania i bieliznę dla przyszłej mamy, jest to, z czego je wykonano. Tkanina czy dzianina i włókna, które ją tworzą, są kluczową sprawą. Wygodę i estetyczny wygląd rajstop ciążowych najlepiej łączą modele wykonane z naturalnych, wygodnych, elastycznych i przepuszczających powietrze dzianin. Najbardziej problematyczną częścią rajstop dla kobiet w ciąży często okazuje się wysoka, otulająca brzuch część majteczkowa – wybierając model, warto zwrócić uwagę, by była wykonana z wykorzystaniem materiału typu LYCRA Soft Comfort, który jest nie tylko bardzo przyjemny w dotyku, ale i przewiewny, dzięki czemu zapobiega dyskomfortowi i oparzeniom. Warto zwrócić uwagę również na szwy i wykończenia – w idealnych rajstopach ciążowych nie będą drapać i podrażniać szczególnie wrażliwej w okresie ciąży, skóry. Miękka, bezuciskowa gumka zapewni nie tylko idealne utrzymanie na właściwym miejscu, ale także delikatność, której wymaga rosnący brzuszek.

Carriwell

Wybierz rajstopy ciążowe dla siebie

Każda kobieta, niezależenie od tego, czy jest w ciąży, dostosowuje swoją garderobę do panujących za oknem warunków pogodowych, a w trakcie ciąży dbałość o taki aspekt jest szczególnie ważna. Rajstopy ciążowe pod względem grubości materiału otulającego nogi niczym nie różnią się od tradycyjnych modeli – w ofercie wiodących producentów znajdziesz je w grubości od 20 nawet do 100 DEN. Jeżeli ciąża przypada na wiosenne miesiące lub wczesną jesień, wybierz rajstopy o grubości 20 DEN, które zapewnią komfort i pozwolą zaszaleć ze stylizacją na ciepłe dni. Przyszłe mamy, które o swój wygląd chcą zadbać także jesienią i zimą, powinny wybrać grubsze rajstopy od 40 DEN nawet do 100 DEN. Rajstopy ciążowe dostosowane do Twoich wyjątkowych potrzeb znajdziesz na przykład tu: https://www.gatta.pl/pl/rajstopy/rajstopy/rajstopy-ciazowe/. Co ważne, nie musisz ograniczać się do jednego koloru – szeroka gama dostępnych barw, pozwala stworzyć modne stylizacje na każdą okazję i porę roku.