Stoisz przed wyborem kredek dla swojego dziecka? Poznaj rodzaje wspomnianych produktów i dowiedz się jaki typ kredek sprawdzi się w przypadku maluchów, a jaki sprosta wymaganiom uczniów szkoły podstawowej.

Dawniej na polskim rynku dostępne były jedynie dwa typy kredek. Czasy się jednak zmieniają i dziś producenci oddają do naszej dyspozycji naprawdę sporą ilość rodzajów opisywanych przyborów. Możemy zatem wybierać pomiędzy kredkami o przekroju heksagonalnym, trójkątnym, okrągłym, jak również niestandardowym. Jaki zatem rodzaj przyborów sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym? Czy maluchy powyżej 6 roku życia mogą sięgnąć po kredki o przekroju trójkątnym?

Kredki o przekroju heksagonalnym

To najpopularniejszy rodzaj kredek, z którym każdy z nas miał styczność przynajmniej kilka razy w życiu. Posiadają sześć boków i są przeznaczone dla dzieci, które wyrobiły już nawyk poprawnego chwytania przyrządów piśmienniczych, a więc maluchów powyżej 5 roku życiu. Kredki o przekroju heksagonalnym dostępne są zarówno w wersji akwarelowej, grubej, cienkiej, jak i w czarnym drewnie. Przykładowe, godne polecenia kredki ołówkowe tego rodzaju znajdziesz chociażby w ofercie marki Faber Castell. Posiadają one wyraźne, nasycone kolory i bez problemu spierają się ze zdecydowanej większości tkanin. Co istotne to fakt, iż kredki Faber Castell zostały wykonane przy użyciu technologii klejenia SV, która ogranicza łamanie grafitu.

prezenty dla dzieci

Kredki o przekroju trójkątnym

Ten rodzaj kredek sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci prawo – , jak i leworęcznych. Specjalny, trójkątny przekrój pomaga w wykształceniu nawyku prawidłowego chwytu podczas rysowania. Z tego względu kredki o przekroju trójkątnym świetnie sprawdzą się w przypadku maluchów, które dopiero uczą się posługiwania przyrządami piśmienniczymi, a więc dzieci powyżej 2 roku życia. Co ciekawe, na rynku dostępne są zarówno kredki tego typu w wersji mini, jak i klasycznej. Dobrym przykładem produktów o przekroju trójkątnym będą kredki świecowe Bic Kids Plastidecor Triangle. Nie zostawiają one śladów na ubraniach, ani też na dłoniach dziecka. Z uwagi na fakt, iż zostały wykonane z polietylenu oraz wosku cechują się dużą wytrzymałością. Warto dodać, iż Bic Kids Plastidecor Triangle są nietoksyczne, co w praktyce oznacza, iż polizanie czy nawet zjedzenie kredki przez dziecko nie jest związane z ryzykiem zatrucia.

Kredki o przekroju okrągłym

Kredki o przekroju okrągłym – podobnie jak te o przekroju trójkątnym – również będą odpowiednie zarówno dla maluchów prawo -, jak i leworęcznych. Z racji na fakt, iż dobrze leżą one w małej, dziecięcej dłoni, polecane są zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej. Kredki o przekroju okrągłym znajdziemy np. w ofercie marki Pentel. Mowa o pastelach olejnych czyli artykule łączącym w sobie cechy farby olejnej i kredki. Opisywany produkt posiada niezwykle miękką, kremową i łatwą do rozprowadzenia konsystencję. Nadaje się on do stosowania zarówno na sucho, jak i na mokro.

Inne kształty kredek

Poza opisanymi typami artykułów, w sklepach dostępne są również kredki o kształcie niestandardowym. W ofercie marki Faber Castell dostępne są na przykład kredki świecowe dla najmłodszych do złudzenia przypominające łzę, z kolei firma Ses Creative proponuje maluchom kredkę 6 w 1. Posiada ona kształt kuli z wypustkami wypełnionymi różnymi kolorami kredek świecowych. Inne, równie pomysłowe rozwiązanie proponuje marka Studio Skinky. Mowa o kredkach stożkowych Playon Crayon, które posiadają wydrążony środek umożliwiający nałożenie produktów na palce.

torby i plecaki