Dla rodziców uczących się dzieci końcówka sierpnia to czas, w którym trzeba przygotować odpowiednią wyprawkę szkolną dla swojego potomka. Często jest to zadanie trudne, ponieważ po wakacyjnych wyjazdach budżet zwykle świeci pustką, a wyprawka szkolna potrafi sporo kosztować.

Ile kosztuje przygotowanie dziecka do szkoły?

Zanim w szkole po raz pierwszy zabrzmi dzwonek, to dziecku kupić trzeba sporo rzeczy. Konieczne okazać się mogą zeszyty, podręczniki, tornister, piórnik i inne przybory. Dziecko trzeba też przygotować pod innymi względami i konieczny może być np. zakup nowych ubrań. W dodatku, we współczesnym świecie coraz młodsze dzieci potrzebują drogich sprzętów elektronicznych, takich jak np. laptop.

Wyprawka szkolna potrafi więc słono kosztować, jednak wydatek ten warto potraktować, jako inwestycję w lepszą przyszłość swojego dziecka. Dlatego też trzeba się dobrze zastanowić skąd uzyskać potrzebne środki finansowe, aby zapewnić dziecku dobre warunki do intelektualnego rozwoju w nowym roku szkolnym.

Czy pożyczka online na szkolną wyprawkę to dobry pomysł?

W obecnych czasach pilne środki finansowe można załatwić przez Internet. Pożyczka na dowód online pozwala bowiem błyskawicznie zapewnić sobie gotówkę, którą można wydać na dowolny cel, w tym np. zakupienie szkolnej wyprawki.

Taka pożyczka internetowa wymaga poświęcenia tylko kilku chwil w domu, przed komputerem, a formalności są ograniczone do absolutnego minimum. Środki na konto trafiają zaś błyskawicznie, często tego samego dnia, co dzień wypełnienia aplikacji pożyczkowej. Co więcej, pożyczki na dowód często są także wysoce atrakcyjne pod względem finansowym, a znaleźć można i takie oferty, których RRSO wynosi równe zero procent.

Jak działa program 300 Plus?

Choć wciąż ciężar wychowania dziecka, w tym zapewniania mu odpowiednich warunków do nauki spoczywa głównie na rodzicach, to warto skorzystać z pomocy, jakie oferuje państwo. Program 300 Plus zapewnia zaś wsparcie finansowe, dla uczących się dzieci do 20 roku życia, które rozpoczynają nowy rok szkolny. Środki z tego programu można więc pobierać co rok.

Chcąc otrzymać takie wsparcie, trzeba złożyć stosowny wniosek. Mogą to uczynić rodzice lub też opiekuni prawni danego dziecka. Składanie wniosku ma podobną formę do programu 500+, można więc go złożyć przez Internet na stronie Ministerstwa Rodziny, jak i tradycyjną drogą. Co ważne, środki są przyznawane niezależnie od dochodów uzyskiwanych przez rodziców. Niestety środki nie są przyznawane dla dzieci, które będą się uczyć w „zerówkach”.

Środki z tego programu mogą być bardzo pomocne, chociaż na ich wypłatę trzeba trochę poczekać, w zależności od momentu złożenia wniosku. Możliwe więc, że pieniądze otrzyma się dopiero w październiku, albo nawet w późniejszych miesiącach.

Jak ograniczyć koszty wyprawki szkolnej?

Wyprawka szkolna potrafi kosztować dużo, zawsze jednak istnieją sposoby na obniżenie wydatków z nią związanych. Warto więc zastanowić się co tak naprawdę potrzebne jest dziecku i przygotować listę przedmiotów to kupienia, z którą należy udać się do sklepu.

Oczywiście listę tych rzeczy należy ustalić ze swoim dzieckiem, jednak na zakupy można wybrać się już samemu, ponieważ wybierając się do sklepu z dziećmi, zwykle wydaje się znacznie więcej pieniędzy.

Wiele rzeczy można kupić używanych np. w Internecie, dzięki czemu można zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Przykładowo, do efektywnej nauki dziecku wystarczą używane podręczniki w dobrym stanie.