Wspólnie z Morskim Instytutem Rybackim (MIR) w Gdyni BIOMARIS zaprasza na Piknik Zdrowie w Akwarium Gdyńskim.

Sobota, 20 czerwca br., upłynie nam w przyjaznej atmosferze: będzie można skosztować napoju z wodą morską BIOMARIS, a także poddać się badaniu skóry i skorzystać z profesjonalnej porady kosmetyczki.

prezenty dla dzieci

W ramach unijnego projektu 4 Seas, MIR i Akwarium prowadzą ciekawe akcje edukacyjne oraz organizują wiele wydarzeń skierowanych m.in. do najmłodszych. Piknik 20 czerwca, pod hasłem “CO MOŻE MORZE…?”, jest propozycją dla wszystkich, którzy tego dnia znajdą się nad Bałtykiem. Oprócz atrakcji oferowanych przez samo Akwarium (warto zajrzeć na www.akwarium.gdynia.pl) będzie można m.in. degustować (w postaci koktajlu) głębinową wodę morską – taką samą, jaka stanowi bazę wielu kosmetyków BIOMARIS.

BIOMARIS to światowy prekursor kosmetyki thalasso. Od 1937 roku produkuje w laboratorium w Bremie kosmetyki bogate w wodę morską i ekstrakty z alg, pereł, kawioru oraz innych darów morza. Bogactwo oceanów w dziedzinie kosmetyczno-leczniczej jest niewyczerpane. Najnowsze preparaty przeciwzmarszczkowe nie powstałyby, gdyby nie morskie organizmy i dopiero nabierające tempa badania morskiego środowiska, prowadzone od biegunów po gorące wody dna Zatoki Kalifornijskiej.

Morze, choć pokrywa 75% powierzchni kuli ziemskiej, jest dla nas większą zagadką niż odległe galaktyki. Choć jest tuż obok nas, trudno je badać – na głębokości 10 m pod powierzchnią wody nic już nie widać, a jeszcze niżej wysokie ciśnienie nie pozwala przetrwać bez ochrony batyskafu.

 

torby i plecaki