1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Te rzeczy Twoje dziecko powinno mieć w swoim piórniku

Te rzeczy Twoje dziecko powinno mieć w swoim piórniku

przybory piórnik

Na nowy rok szkolny przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale już teraz warto zastanowić się nad wyprawką szkolną dla dziecka. To nie tylko podręczniki szkolne czy zeszyty, ale też przybory takie jak długopis, linijka czy cyrkiel, które są wymagane przez niektórych nauczycieli. Jakie przedmioty powinny znaleźć się w piórniku dziecka?

Długopis lub pióro

Na lekcji trzeba jakoś notować i wypełniać zadania. Najlepiej w tym charakterze sprawdza się zwykły długopis, choć można też spróbować nauczyć dziecko pisania tradycyjnym piórem. To ostatnie świetnie wygląda, ale wymaga odpowiedniej dbałości, a także zabierania ze sobą zapasu atramentu. Warto rozważyć zakup zmazywalnych długopisów, które doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla zwykłego ołówka. Dzięki nim dziecko może szybko i wygodnie poprawić błędy w notatkach lub zadaniach.

Ołówek i gumka

Zwykły ołówek i gumka do ścierania powinny znaleźć się w każdym piórniku. Oba przedmioty przydają się w szkole – można za ich pomocą notować oraz wypełniać zadania na brudno, a także podkreślać najważniejsze informacje w podręczniku czy zeszycie ćwiczeń. Do tego są one niezbędne na lekcjach plastyki oraz techniki, gdzie często pojawia się konieczność rysowania lub szkicowania.

Zakreślacz

Chcesz, żeby twoje dziecko łatwo zapamiętywało najważniejsze informacje, ale szukasz alternatywy dla ołówka? Możesz wybrać barwne przybory, które umożliwiają zaznaczanie ważnych informacji w tekście i w notatkach, np. zakreślacze Faber Castell. Różne kolory sprawiają, że można podzielić zaznaczenia w zależności od ich rodzaju. Wystarczy zakreślić ważne fragmenty, by móc później do nich szybko wrócić podczas nauki do sprawdzianu.

Kredki

Kredki to tradycyjny gość w większości piórników. Dzisiaj coraz częściej się z nich rezygnuje, a wiele dzieci zabiera je jedynie na lekcje plastyki. To duży błąd, bo nigdy nie wiadomo, kiedy zestaw kredek przyda się w trakcie lekcji! Warto zabierać ze sobą przynajmniej podstawowy zestaw zawierający kilka najważniejszych kolorów. W przypadku małych piórników opłaca się wybrać miniaturowe, krótsze kredki, które zabierają znacznie mniej miejsca.

Linijka, ekierka i cyrkiel

Linijka, ekierka oraz cyrkiel to niezbędne wyposażenie podczas lekcji matematyki. Przydają się głównie podczas nauki geometrii, choć warto zawsze mieć ze sobą linijkę, aby móc coś starannie podkreślić. Wspomniane akcesoria opłaca się od razu zakupić w zestawie, tak, żeby do siebie pasowały. Przed dokonaniem zakupu upewnij się, że linijka, ekierka i cyrkiel zmieszczą się w piórniku!

Kalkulator

Na lekcjach matematyki warto mieć dostęp do kalkulatora, a nie wszystkie nauczycielki zezwalają na korzystanie z telefonu w trakcie zajęć. Rozwiązaniem tego problemu jest przenośny kalkulator. Można znaleźć zminiaturyzowane modele, które bez problemu zmieszczą się we wnętrzu piórnika. Różnice pomiędzy nimi są raczej niewielkie. W przypadku młodszych dzieci najważniejsza jest prostota – wybierz model zawierający jedynie podstawowe funkcje. Na tym poziomie wystarczy kalkulator umożliwiający dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, potęgowanie i pierwiastkowanie.

Artykuł sponsorowany

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments