Każde dziecko jest inne i ma różne upodobania, ale wszystkie mają przynajmniej jedną cechę wspólną – wszystkie uwielbiają się bawić! Tak było, jest i zawsze będzie! I chociaż wyobraźnia małych dzieci praktycznie nie ma granic i maluchy potrafią wykorzystać do zabawy wszystko, cokolwiek wpadnie im w ręce, to jednak aż żal nie skorzystać z bogactwa wspaniałych zabawek dostępnych obecnie na rynku.

Top 5 najlepszych zabawek, które pokocha każdy pięciolatek

Każde dziecko jest inne i ma różne upodobania, ale wszystkie mają przynajmniej jedną cechę wspólną – wszystkie uwielbiają się bawić! Tak było, jest i zawsze będzie! I chociaż wyobraźnia małych dzieci praktycznie nie ma granic i maluchy potrafią wykorzystać do zabawy wszystko, cokolwiek wpadnie im w ręce, to jednak aż żal nie skorzystać z bogactwa wspaniałych zabawek dostępnych obecnie na rynku. Przeszukaliśmy katalog sklepu internetowego Merlin.pl i z tysięcy oferowanych tam zabawek (https://merlin.pl/catalog/zabawki-m13701781/) wybraliśmy te, które cieszą się dużą popularnością wśród pięciolatków, a przy tym są gwarancją świetnej, ale i rozwijającej rozrywki.

Lego Duplo

Duńskie klocki z serii Lego Duplo to absolutna klasyka gatunku. Od kiedy po raz pierwszy weszły na rynek ponad pięćdziesiąt lat temu, niezmiennie bawią kolejne pokolenia maluchów na całym świecie. Lego Duplo to zestawy kierowane do dzieci w wieku od 1,5 roku do 5 lat. Od tradycyjnych klocków Lego odróżnia je ich rozmiar – części są zdecydowanie większe, co sprawia, że chwycić je mogą nawet drobne, niewprawne rączki małego dziecka. W poszczególnych zestawach jest niewiele elementów, dzięki czemu każdy maluch z łatwością złoży z nich jedną całość. Lego Duplo oferuje najróżniejsze zestawy – zadaniem Twojego pięciolatka będzie ułożenie na przykład samochodów, samolotów, pociągów, domków czy zwierzątek. Co więcej, niektóre zestawy zawierają motywy znane z uwielbianych przez dzieci filmów i seriali animowanych, jak „Piękna i Bestia”, „Auta” czy „Klub przyjaciół Myszki Miki”.

Top 5 najlepszych zabawek

Play-Doh

Play-Doh to popularna od wielu lat ciastolina, z której dziecko może lepić wszystko, cokolwiek przyjdzie mu do głowy! Zabawa z tą masą plastyczną pozytywnie wpływa na wyobraźnię i kreatywność dziecka, rozwija jego zdolności manualne, a przy tym przynosi mu mnóstwo frajdy! Specjalnie z myślą o dzieciach do piątego roku życia firma Hasbro przygotowała zestawy Play-Doh idealnie dostosowane do ich umiejętności i potrzeb edukacyjnych. Z ciastoliny można wyciskać i wycinać fantazyjne kształty, odbijać w nich pieczątki, a także uczyć się z jej pomocą liczb, liter i kolorów. Ale to nie wszystko! Maluch może wcielić się w sprzedawcę lodów i podawać kolorowe ciastolinowe desery, może zabawić się w dentystę i zakładać ciastolinowe w zębach plomby albo zorganizować przyjęcie, na których poda zrobione z ciastoliny hamburgery! Wiele godzin doskonałej, kreatywnej zabawy gwarantowane!

Top 5 najlepszych zabawek

Psi patrol

Popularność zabawek z serii Psi patrol wynika z sympatii, jaką dzieci obdarzyły kanadyjski serial animowany pod tym samym tytułem. Jego bohaterami są przeurocze szczeniaki, które wykonują bardzo odpowiedzialne i wymagające odwagi zadania. Przykładowo, dalmatyńczyk Marshall jest strażakiem, owczarek niemiecki Chase – policjantem, a kundelek Rocky zajmuje się recyklingiem śmieci. Dzieci na całym świecie po prostu pokochały sympatyczne czworonogi z „Psiego patrolu”! A teraz mogą bawić się swoimi ulubionymi bohaterami we własnym domu. Zabawki Psi patrol to zarówno przeurocze pluszaki imitujące wszystkich szczenięcych bohaterów animowanego serialu, ale również puzzle, gry planszowe, książeczki, kolorowanki i wiele innych! Zaproś do Waszego domu ulubione zwierzaki z „Psiego patrolu”, a Twój pięciolatek z pewnością będzie wniebowzięty!

Top 5 najlepszych zabawekMasza i Niedźwiedz

Zabawki z serii Masza i Niedźwiedź nawiązują do kolejnego popularnego serialu animowanego – „Masza i Niedźwiedź” to zabawna animacja produkcji rosyjskiej, luźno nawiązująca do rosyjskiej ludowej opowieści o dziewczynce, która, zgubiwszy się w lesie, wspólnie z niedźwiedziem wiodła życie w leśnym domku. Bajka szturmem wtargnęła także do polskiej telewizji i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród wielu dzieci. Każdy pięciolatek i każda pięciolatka, którzy z wypiekami na twarzy oglądają kolejne przygody Maszy i jej kudłatego przyjaciela, z pewnością ucieszą się z pluszowego Niedźwiedzia albo lalki wzorowanej na głównej bohaterce. Ale to przecież nie wszystko: kolekcja z Maszą i Niedźwiedziem obejmuje także zestawy tematyczne z małymi laleczkami, książeczki, kolorowanki, puzzle, klocki obrazkowe, a nawet zabawkowe sprzęty domowe!

Top 5 najlepszych zabawek

Dobble Kids

Dobble to popularna gra towarzyska o bardzo prostych zasadach. Polega ona na tym, by na jednej ze swoich kart znaleźć symbol, który występuje na karcie położonej na stole. Co ważne, na każdej z kart jest po sześć symboli, ale dla każdej pary kart wspólny jest wyłącznie jeden symbol! Po znalezieniu odpowiedniego symbolu, trzeba go szybko wypowiedzieć na głos i położyć kartę na stole. Wygrywa ten, kto pierwszy wyłoży na stół wszystkie swoje karty. Gra Dobble to sprawdzony sposób na szybką, emocjonującą i pełną śmiechu rozrywkę. Podstawowa wersja gry jest przeznaczona dla dzieci od szóstego roku życia, dlatego wydawnictwo Rebel, z myślą o nieco młodszych graczach, wydało również wersję Dobble Kids. Zasady rozgrywki pozostały w gruncie rzeczy takie same, jednak dużym ułatwieniem dla maluchów jest to, że zamiast różnych symboli i przedmiotów, rysunki przedstawiają wyłącznie zwierzątka. Dzięki temu łatwiej im będzie nazwać odnaleziony symbol i będą mogły z całą mocą zaangażować się w zabawę. Dobble Kids to gra nie tylko dla Twojego pięciolatka – to wspaniała rozrywka dla całej rodziny!

Top 5 najlepszych zabawek