Na przebarwienia na skórze najbardziej skuteczne są peelingi. Pilingi chemiczne są to substancje powodujące widoczną poprawę struktury skóry oraz jej leczenie w miejscu ich aplikacji. Należą do najdłużej stosowanych metod leczniczych i przeciwstarzeniowych, ale ich unowocześnianie oraz lepsze poznanie daje stale nowe możliwości. Pilingi są jedną z ważniejszych metod w działaniach przeciwstarzeniowych.

Easy TCA – gwiazda wśród pilingów

Niezwykle skutecznym zabiegiem odmładzającym na twarz jest piling 15% roztworem kwasu trójchlorooctowego Easy TCA. Ten niezwykle bezpieczny i nowoczesny zabieg, ze względu na obecność licznych substancji dodatkowych ( kwas cytrynowy, kwas askorbinowy, kokamid, saponiny) doskonale się sprawdza również w leczeniu przebarwień skóry oraz śladów pozapalnych w trądziku. Easy TCA daje wyraźną poprawę u pacjentów z czynnym trądzikiem, można go bezpiecznie stosować u osób ze zmianami zapalnymi na twarzy. Jest on również wskazany u osób z cerą naczynkową, gdyż absolutnie nie podrażnia i nie uwrażliwia skóry. Ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo Easy TCA często nazywany jest gwiazdą wśród pilingów.

Najlepsze rezultaty możemy osiągnąć stosując serię zabiegów Easy TCA od 2 do maksymalnie 4 w nieodległych 7-10 dniowych odstępach. Taki schemat pozwala na niezwykle spektakularne efekty, bez konieczności ograniczenia codziennej aktywności.   Bezpośrednio po zabiegu oraz w ciągu kolejnych 2 dni skóra jest gładka, napięta. Następnie przez 2 – 3 dni łuszczy się w widoczny sposób, co można z powodzeniem zamaskować większą ilością kremu nawilżającego i makijażu.

Po serii 4 zabiegów można oczekiwać wyrównania koloru skóry, usunięcia przebarwień, znacznego zmniejszenia wiotkości oraz wygładzenia jej powierzchni. Cena pojedynczego zabiegu od 300 do 400 zł.

Easy Droxy Complex Peel – piling bez łuszczenia

Jeśli poszukujemy zabiegu, który poprawi stan naszej skóry bez okresu widocznej rekonwalescencji doskonałym wyborem będzie piling Easy Droxy Complex Peel.

Jest to piling oparty o działanie kilku alfa-hydroxykwasów (kwas glikolowy, mlekowy, salicylowy, cytrynowy i kojowy). Występuje on w postaci gęstego żelu, którego precyzyjna aplikacja i ściśle określony czas pozostawania na skórze gwarantuje doskonałe efekty bez podrażnienia czy widocznego gołym okiem łuszczenia.

Jest to zabieg szczególnie polecany skórze naczynkowej, gdyż ma silne właściwości kojące. Doskonały również dla cery ziemistej, matowej, skóry palacza, szorstkiej, ale też łojotokowej. Przeciwwskazaniem do tego zabiegu są czynne zmiany zapalne i aktywny trądzik.

W celu uzyskania efektów wskazana jest seria zabiegów, od 4 do 8, wykonywanych co 7 – 10 dni. Cena pojedynczego zabiegu od 250 do 300 zł.

Easy Phen Light – całkiem nowa skóra

Easy Phen Light to całkowita rewolucja w dziedzinie pilingów. Znana od lat substancja, fenol, stosowana w celu znacznego odmładzania została przygotowana w nowej bezpiecznej, komfortowej dla pacjenta formule. Piling fenolowy jest to zabieg, który można polecić osobom ze znacznym zaawansowaniem oznak starzenia skóry twarzy. Wykonuje się go jeden, maksymalnie dwa razy w życiu.

Efektem jest naprawdę spektakularna odnowa skóry. Zabieg wymaga 6-dniowego ograniczenia aktywności, podczas którego następuje wytworzenie nowej skóry pod osłoną “opatrunku” ze starej, poddanej działaniu fenolu. Po tym czasie pacjent wraca do całkowitej aktywności, z możliwością stosowania codziennego makijażu.Zabieg trwa godzinę. Cena od 3500 do 5000 zł.

Zima to idealny czas na peelingi

Zima to okres bardzo wskazany do wykonywania pilingów. Prawie wszystkie pilingi wymagają ochrony przeciwsłonecznej po ich wykonaniu. Czas obowiązującej ochrony zależy od głębokości działania pilingu i wynosi od 2 tygodni do 3 miesięcy.

Głębokość działania danego pilingu może być różna nawet przy zastosowaniu tego samego preparatu, w zależności od ilości warstw czy czasu ich utrzymywania. Czas ochrony przeciwsłonecznej powinien być zatem ściśle określony przez lekarza wykonującego zabieg.

Ze względu na fakt, że zimą ilość promieniowania ultrafioletowego jest zdecydowanie mniejsza niż latem, wiele pilingów  wykonujemy chętniej. Latem pilingi leczące przebarwienia i pilingi głęboki nie powinny być wykonywane.

Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów zależy przede wszystkim od właściwego doboru pilingu do skóry pacjenta oraz problemu, który zamierzamy rozwiązać. Niebagatelną sprawą będzie również właściwy wybór preparatu spośród bardzo licznych na rynku i właściwe przeprowadzenie zabiegu. Należy pamiętać, że sprawą nadrzędną jest bezpieczeństwo zabiegu. Zbyt głęboki, agresywny piling, niewłaściwie poprowadzona rekonwalescencja może prowadzić do wystąpienia przedłużonego rumienia, nadwrażliwości skóry czy wręcz trwałych nierówności.

Należy podkreślić jednak, że pilingi należą do bezpiecznych zabiegów i dają naprawdę bardzo spektakularne efekty.

Artykuł powstał z wykorzystaniem eksperckiej wiedzy dr Ewy Żabińskiej

Ewa Zabinska duze zdjecie

Gdzie można wykonać zabieg?

Klinika Medycyny Estetycznej „Czas Kobiety”
ul. Urzędnicza 51/3, Kraków
tel.: 608 40 47 40, 12 44 55 799
email: gabinet@czaskobiety.com
www.czaskobiety.com