Wiek hazardu na całym świecie i jego znaczenie

casino on-line

Hazard jest ekscytującym i uniwersalnym źródłem rozrywki, z którego korzysta wielu. W nowe kasyna internetowe bardzo ważne jest posiadanie szerokiej gamy gier, ciągłe aktualizowanie i poszerzanie menu gier, aby przyciągać i utrzymywać uwagę graczy. Ponieważ odpowiednia zawartość gry to duża zaleta, większość operatorów kasyn współpracuje z kilkudziesięcioma dostawcami gier lub wybiera doświadczony agregator gier zapewniający dostęp do szeregu gier z popularnych studiów gier. Chociaż hazard w godnych zaufania i legalnych kasynach jest czynnością bardzo przyjemną, wiąże się on jednak z ryzykiem i ryzykiem, które wymaga ograniczenia wiekowego, aby ograniczyć potencjalną szkodę wyrządzoną (młodszym) umysłom.

fotokarty

Dlatego wszystkie legalne kasyna muszą mieć ograniczenie wiekowe zgodne z przepisami i regulacjami obowiązującymi w ich kraju. Dlatego szukając następnego hazardu, zawsze najlepiej jest sprawdzić ograniczenia wiekowe w kasynach, zamiast stawić czoła potencjalnej odmowie wstępu. Jeśli chodzi o kasyna online, a także kasyna naziemne, zasady odpowiedzialnej gry mają kluczowe znaczenie dla egzekwowania ograniczeń wiekowych dotyczących polubień.

Dlaczego istnieją ograniczenia wiekowe w grach hazardowych?

Aby lepiej zrozumieć ograniczenia wiekowe w kasynach, należy przede wszystkim wiedzieć, dlaczego te ograniczenia istnieją.

Główne zagrożenia związane z hazardem są następujące:

 • Problemy finansowe i długi – hazardziści problemowi, którzy stają się uzależnieni, częściej niż nie popadają w długi i inne problemy finansowe z powodu nadmiernych pieniędzy wydawanych na podsycanie ich nałogu;
 • Zagrożenia zdrowotne – często pomijany czynnik, gracze nałogowi gracze są narażeni na wiele różnych zagrożeń zdrowotnych, jeśli chodzi o hazard; w tym problemy z samooceną, stres i niepokój, aw niektórych przypadkach samobójstwo;
 • Praca i zatrudnienie – osoby uzależnione od hazardu odkryją również, że z powodu spędzania nadmiernej ilości czasu i energii w kasynach, zarówno ich wyniki w pracy, jak i frekwencja są znacznie obniżone, co czasami prowadzi nawet do rozwiązania stosunku pracy.Jako osoba dorosła w wieku powyżej 18 lat prawo uzna, że ​​możesz mieć odpowiednią kontrolę nad swoimi działaniami z pewną odpowiedzialnością, dlatego zakłada się, że będziesz w stanie odpowiednio walczyć z ryzykiem związanym z problematycznym hazardem.
  Jednak w odniesieniu do osób poniżej 18 roku życia, które nie mają wstępu do kasyn i którym nie wolno obstawiać i grać online, uważa się, że nie są one wystarczająco dojrzałe, aby być odpowiedzialnymi za własne działania, a zatem mają znacznie wyższą ryzyko padnięcia ofiarą niektórych z wyżej wymienionych problemów.
  Ograniczenia wiekowe dla kasyn mają na celu ochronę tych, którzy zgodnie z prawem nie są w stanie bezpiecznie i odpowiednio grać w hazard.

  Legalny wiek hazardu na całym świecie

  Minimalny wiek uprawniający do udziału we wszystkich grach hazardowych w Polsce to 18 lat. Istnieją jednak kraje na całym świecie, które są wyjątkiem od tej reguły. W ten sposób opracowałem krótkie, ale szczegółowe podsumowanie dla każdego z kontynentów. W ten sposób znacznie lepiej zrozumiesz wymogi prawne dotyczące wieku i będziesz lepiej przygotowany do planowania następnych wakacji.

  USA. Większość stanów w USA ma legalny wiek uprawiania hazardu 18 lat. Mimo to istnieje wiele wyjątków, takich jak Arizona (21), Iowa (21), Luizjana (21) lub Nebraska (19). Wiek może się zmieniać w zależności od rodzaju zakładów, więc na przykład osoby w Arkansas mogą uczestniczyć w loterii, charytatywnym bingo lub pari-mutuel, jeśli mają ukończone 18 lat, chociaż kasyna są zabronione dla osób poniżej 21.

  Europa – dzięki istnieniu Unii Europejskiej i ścisłej współpracy między większością krajów w Europie, przepisy dotyczące hazardu , zostały ujednolicone w jak największym stopniu.W rezultacie pełnoletność we wszystkich 43 krajach, z wyjątkiem Grecji.

  Ameryka Południowa – Obecnie możesz wejść do kasyn, grać w loterie i obstawiać wydarzenia sportowe we wszystkich 15 krajach, o ile masz ukończone 18 lat.

  Azja – Azja jest kolebką niektórych z najstarszych cywilizacji i oczywiście kolebką większości gier hazardowych. W większości krajów wiek uprawiający hazard wynosi 21 lat, z wyjątkiem Gruzji (18), Kokosu (18), Cypru Północnego (18) i Korei Południowej (19).

  Afryka. Aby grać w większości krajów afrykańskich, musisz mieć ukończone 18 lat. Namibia (21) i Nigeria (20) to jedyne dwa wyjątki.
  Australia – Wiek legalnego hazardu w Australii to 18 lat.

  Wniosek

  Hazard to bardzo ekscytująca, ale uzależniająca czynność. Pamiętaj, aby grać bezpiecznie!

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments