Choć od lądowania pierwszego człowieka na Księżycu minęło już wiele dekad, kosmos wciąż budzi wiele emocji. Plany dotyczące wypraw na Marsa rozgrzewają wyobraźnię nie tylko naukowców, a ilość powstających filmów, których akcja dzieje się na innej planecie, świadczy o tym, że jest to niezwykle ciekawy temat. Właśnie dlatego chcemy go wykorzystać w świecie aranżacji wnętrz!W orbicie naszych zainteresowań znalazła się unikalna fototapeta z kosmosem. Taka dekoracja w postaci wielkoformatowego przedstawienia nie tylko nas zachwyci, ale pozwoli także wnieść dotychczasowy wystrój wnętrza na całkiem nowy poziom. Zapierające dech w piersiach pejzaże nie z tego świata będą cieszyć nasze oczy, ale efektowny akcent dekoracyjny to nie jedyne, co zyskamy. Taki wzór wprowadzi także do pokoju iluzję głębi, dzięki czemu metraż będzie się wydawał większy, niż jest w rzeczywistości. To także znakomity sposób na to, by zmieniając zaledwie jeden element w pokoju, całkowicie odmienić charakter przestrzeni. To wszystko brzmi z pewnością kusząco, ale czy kosmiczny pejzaż będzie pasował do każdego wystroju? Jesteśmy pewni, że do większości tak!

fotokarty

Salon jak sceneria filmu science-fiction

Myloview fototapeta

Jeśli kochamy filmy, których akcja rozgrywa się w kosmosie, i zależy nam na tym, by nasz salon wywoływał efekt WOW, gdy się do niego wchodzi, rozwiązaniem idealnym dla nas jest fototapeta z wizerunkiem jednej z planet naszego Układu Słonecznego. Wielka kula o czerwonej, marmurkowej lub srebrzystej powierzchni stanie się dominantą wystroju, dzięki czemu obok takiej aranżacji nie będzie można przejść obojętnie. Taki wzór, przypominając kadr z filmu science-fiction, zapewni nam niezwykłe tło do codziennych czynności. Wyobraźmy sobie relaks na kanapie z takim widokiem przed oczami lub lekturę książki obok Saturna z wielkimi pierścieniami. Taki motyw dekoracyjny będzie się znakomicie komponował z nowoczesną, minimalistyczną i industrialną stylizacją. Dzięki temu, że takie przedstawienie powiększy optycznie metraż, nawet niewielki pokój nabierze bardziej loftowego charakteru. Doskonałą alternatywą dla filmowego wzoru jest malowniczy, na przykład leśny, pejzaż, ukazany na tle rozgwieżdżonego nieba z widoczną gołym okiem Drogą Mleczną.

Sypialnia z gwiaździstym niebem

Myloview fototapety

Carriwell

Nastrojowa sypialnia to nie tylko sypialnia udekorowana kwiatowym wzorem lub wizerunkiem romantycznego miasta jak Paryż czy Wenecja. Jeśli szukamy pomysłu na oryginalną ozdobę, która pozwoli nam stworzyć z jednej strony przytulny, z drugiej efektowny wystrój, idealnym rozwiązaniem jest przedstawiająca nieziemski pejzaż fototapeta. Kosmos na wymiar, dopasowany do wielkości sypialni, sprawi, że każdego wieczora zasypiając, będziemy podziwiać przepiękny widok. Nasza pierwsza propozycja to kolorowa mgławica, która mieni się tęczowymi barwami. Taki wzór występuje w wielu różnych wariantach kolorystycznych, bo w kosmosie znajduje się wiele różnych mgławic, dlatego znajdźmy wersję idealnie pasującą do dotychczasowego wystroju. Z pewnością ciekawym pomysłem jest gwiaździsty wzór umieszczony na suficie, a nie na ścianie. W ten sposób nad naszą głową będzie się rozciągać zachwycający nieboskłon. Na tym jednak nie kończą się zebrane tutaj propozycje. Warta rozważenia jest także utrzymana w duchu vintage fototapeta. Kosmos to nie tylko planety i mgławice, ale także Księżyc i Słońce. Te dwa ciała niebieskie ukazane jak na dawnych rycinach to rozwiązanie idealne i do tradycyjnego, i do eklektycznego wystroju.

Pełna przygód wyprawa w kosmos

Myloview fototapety

Wirujące galaktyki, kolorowe mgławice, odległe planety – to wszystko będzie stanowić idealne tło dla dziecięcych zabaw. Jeśli nasz szkrab interesuje się wszechświatem, marzy o tym, by zostać astronautą lub budować rakiety albo próbuje rozwikłać zagadkę, czy poza Ziemią znajduje się jakaś forma życia, idealnym rozwiązaniem będzie rysunkowa fototapeta. Kosmos dla dzieci to miejsce pełne tajemnic, które nigdy się nie nudzi. Jeśli więc chcemy wyczarować idealną aranżację dla malucha, mamy garść idealnych propozycji. Zaczniemy od wzorów, na których znajdują się kosmonauci, rakiety i latające spodki. Takie przedstawienia będą znakomitym źródłem inspiracji do wymyślania nowych zabaw. Możemy postawić na fototapety utrzymane w komiksowej estetyce lub takie przypominające dawne reklamy filmów lub gier komputerowych o kosmicznej tematyce (to rozwiązanie idealne dla nieco starszego dziecka lub nastolatka). Na koniec zostawiliśmy pomysł, który odznacza się także dydaktycznym charakterem. Jest to wizerunek Układu Słonecznego z nazwami poszczególnych ciał niebieskich, który ułatwi szkrabowi zapamiętanie ich właściwej kolejności.
Kadr jak z filmu science-fiction, romantyczny widok na usiane gwiazdami niebo, a może starodawna w wyrazie ilustracja? Do wyboru mamy wiele różnych opcji, a każda z nich równie efektowna. Dobierzmy kosmiczny pejzaż do wystroju naszego mieszkania i cieszmy się aranżacją nie z tej ziemi!

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl

Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl