Przeciętny noworodek śpi od 17 do 20 godzin, a półroczne niemowlę od 14 do 16 godzin, natomiast roczne dziecko ok. 13 godzin. Za jakość snu dziecka odpowiada przede wszystkim to, na czym ono śpi. Wybór materaca to kolejny temat, który zaprząta rodzicom głowy. Skoro maluch spędza tak wiele godzin na sen, podczas którego następuje jego szybki rozwój, chcą zadbać o komfort malucha i jego zdrowie. Jaki zatem materac wybrać?

fotokarty

Odporny na odkształcenia

Materac powinien być wykonany z tworzyw, które łatwo nie ulegają odkształceniom. Dzięki temu mamy gwarancję, że materac zachowa swoją pierwotną formę, a tym samym zapewni maluszkowi odpowiednie ułożenie ciała podczas snu. Taką rolę spełniają między innymi materace lateksowe, które oprócz tego wykazują właściwości antyalergiczne. Materac Vitmat Baby wykonany jest z jednolitej perforowanej płyty lateksowej, która dodatkowo posiada szereg unikalnie ułożonych otworów wentylacyjnych w celu swobodnej cyrkulacji powietrza, aby dziecko w czasie snu się nie pociło oraz nie miało potówek. Atutem płyty lateksowej jest elastyczność, a także właściwości ortopedyczne tzn. dopasowuje się do kształtu ciała oraz pozycji, jakie dziecko przybiera w czasie snu a tym samym kręgosłup dziecka ma prawidłowe i równomierne podparcie na całej długości ciała. Płyta lateksowa dzięki wysokiej zawartości żywic naturalnych jest antyalergiczna ze względu na panujące w niej środowisko wolne od grzybów, roztoczy i alergenów.
Podobne właściwości wykazuje materac piankowo-lateksowy Vitmat Baby Fresh. Oprócz tego jedna ze stron jest wykonana z atestowanej pianki wysokoelastycznej (bez strefowa) dobrana odpowiednio dla zapewnienia prawidłowego rozwoju maluszka już od pierwszych chwil życia. Materac gwarantuje właściwe ułożenie ciała podczas snu dziecka niezależenie od jego wagi, a jednocześnie zwiększona sprężystość pianki wspomaga aktywność ruchową dziecka, powodując, że materac zapewnia komfort i wygodę.

vm_Lateks_Pianka_Fresh2

 

Carriwell

Dwa w jednym, czyli rozwiązania dostosowane do wieku dziecka

Potrzeby noworodka różnią się od potrzeb raczkującego niemowlaka, czy dziecka zaczynającego się wspinać po szczebelkach. Dlatego warto rozważyć produkty, które dopasują się do rozwijającego się maluszka. Materace piankowo-kokosowy Vitmat Eco Coco Baby oraz lateksowo-kokosowy Vitmat Coco Baby Antyalergic będą świetnym rozwiązaniem. Połączenie odpowiednio dobranej wysoko elastycznej pianki lub lateksu z warstwą kokosu, aby uzyskać dwie odmienne twardości i zapewnić dziecku spokojny sen oraz prawidłowy rozwój układu kostnego, zależnie od jego wieku. Strona z kokosem (twarda w porównaniu do strony z pianki) zalecana dla dzieci od urodzenia aż do momentu kiedy dziecko zacznie raczkować (około 8-9 miesiąca lub wcześniej kiedy dziecko zaczyna siadać), przewraca się na drugą stronę. Zastosowana w materacu atestowana pianka wysoko elastyczna (bez strefowa) została dobrana odpowiednio, aby zapewnić właściwe ułożenie ciała podczas snu dziecka niezależenie od jego wagi. Podobne właściwości ma materac ze stroną lateksową. Obydwa materace wykonano z materiałów antyalergicznych i antybakteryjnych.

vm_ecobaby_1

Proste rozwiązania bywają najlepsze

Najprostszym wyborem będzie materac piankowy. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość zastosowanej pianki oraz jej strukturę. Materace piankowe Vitmat, np. Eco Baby, wykonane są z atestowanej pianki wysokoelastycznej, dobranej odpowiednio dla zapewnienia prawidłowego rozwoju maluszka już od pierwszych chwil życia. Materace gwarantuje właściwe ułożenie ciała podczas snu dziecka niezależenie od jego wagi.
Materac piankowy o strukturze fali Vitmat Active Baby, został wykonany ze specjalnych pianek wysoko elastycznych o różnej twardości, odpowiednio dobranej gęstości i wytrzymałości, które nałożone na siebie falowo zapewniają prawidłowy rozwój maluszka już od pierwszych chwil życia, jak również u dzieci starszych. Materac Vitmat Active Baby 3D oprócz tego został wyposażony w specjalną warstwę wentylacyjną 3D.

vm_active_baby_1

Coś dla aktywnych maluchów

Z chwilą, gdy dziecko zaczyna wstawać w łóżeczku, czy wspinać się po szczebelkach, by po wielu wysiłkach stanąć na własnych nóżkach, proces nauki chodzenia jest już w toku. Warto wtedy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo maluszka i zapewnić mu materac o odpowiedniej twardości. Materace Prestige Baby oraz Prestige Baby Plus doskonale poradzą sobie z aktywnymi maluchami. Zastosowano w nich połączenie innowacyjnych wysoko elastycznych, o bardzo dużej gęstości pianek, produkowanych na bazie olejów roślinnych. Boki stanowi powtórnie spieniana pianka o dużej twardości, dzięki czemu nóżki dziecka nie zapadają się, podczas stawania czy prób chodzenia wokół łóżeczka. Rozwiązanie to niweluje ryzyko powstania różnych urazów wynikających z poślizgu, zapadnięciu się nóżek dziecka na krańcach materaca przy próbie wstawania.

vm_baby_prestige_1_1_1

Komfortowo w podróży

Firma Vitmat posiada rozwiązania idealne także na podróż. Turystyczne materace piankowe i lateksowe świetnie się sprawdzą w łóżeczkach i kojcach turystycznych. Będą praktyczne także jako maty do zabawy. Materac lateksowy Vitmat Baby Travel został wykonany z naturalnego lateksu o regularnej perforacji. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom nadaje właściwości ortopedyczne zwykłym, twardym, źle dobranym materacom. Może być stosowany jako: nawierzchniowy na zwykły materac w celu uzyskania właściwości charakterystycznych dla materacy lateksowych. Ponadto materace z serii Travel są łatwe do spakowania i mają małe gabaryty. Materace posiadają znak bezpieczeństwa CE oraz certyfikat wyrobu medycznego KL.I

Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: www.vitmat.com

vm_tur_lateks_1