Zagrożona ciąża to nie wyrok

Niekiedy ciąża wymaga szczególnej uwagi i troski. Dzieje się tak w przypadku ciąży wysokiego ryzyka lub tzw. patologii ciąży.

Co dokładnie kryje się pod tą nazwą i jak zareagować po otrzymaniu takiej informacji od lekarza tłumaczy prof. dr hab. n. med. Tomasz Niemiec, Dyrektor Klinik Położnictwa i Zdrowia Kobiety w Szpitalu Medicover.

Czym jest ciąża wysokiego ryzyka? Termin brzmi bardzo groźnie.
Dokładne i szczegółowe rozpoznanie zaburzeń powstających w czasie ciąży ma istotne znaczenie dla zapewnienia dobrej opieki przedporodowej. Początkowa ocena ryzyka ciążowego obejmuje wywiad lekarski, badanie ginekologiczne oraz badania laboratoryjne. Pozwala to lekarzowi prowadzącemu podjąć decyzję, czy kobieta ciężarna w czasie opieki położniczej będzie zaliczana do grupy ryzyka. Ciężarna z grupy wysokiego ryzyka musi być objęta szczególną opieką lekarską. Im wcześniej wykryjemy zagrożenie, tym szybciej możemy mu przeciwdziałać i w dużym stopniu zapobiec powikłaniom, doprowadzając do szczęśliwego porodu.

Zobacz:  10 kroków do pobrania krwi pępowinowej
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
13 lat temu

PEWNIE, ŻE NIE WYROK, PORONIŁAM WCZEŚNIEJ, I CHOĆ ZASZŁAM POTEM W CIĄŻĘ PO 3 MIESIĄCACH I JESTEM W 7. MIESIĄCU CIĄŻY, BRĄŁAM LEKI, PILOWAŁAM SIĘ, TO POLECAM RYZYKO PODJĘCIA KOLEJNEJ PRÓBY MACIEŻYŃSTWA SIĘ OPŁACA. mÓJ DZIDZIUS JUŻ JEST WIĘKSZY NIŻ PRZECIĘTNE DZIDZIUSIE, MA SIĘ ŚWIETNIE. KOPIE JAK SZALONY, WIERCI SIĘ, NA USG MI MACHA, TO WYLECZYŁO MOJE SMUTKI PO TAMTYM PORONIENIU 🙂
POZDRAWIAM