Dywan w pokoju dziecka to praktyczny dodatek, który przyda się szczególnie podczas zabaw. Ponieważ w sklepach dostępny jest szeroki wybór dywanów zaprojektowanych z myślą o najmłodszych, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Czy dywan w pokoju dziecka jest konieczny?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy dywany do pokoju dziecięcego faktycznie są niezbędnym dodatkiem. Niektórzy mają uzasadnione obawy, jeżeli w domu jest mały alergik. Tymczasem powodów, dla których warto zakupić dywan, jest wiele: chroni on przed bolesnymi upadkami i chłodną podłogą, pozwala stworzyć wygodny kącik do zabawy oraz jest elementem wystroju wnętrza. Jeżeli Twoje dziecko jest alergikiem, wcale nie musisz rezygnować z dywanu – wystarczy, że wybierzesz odpowiedni, czyli taki z krótkim włosiem, wykonany ze specjalnego włókna akrylowego.

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając dywany do pokoju dziecięcego

Aby dywan był praktycznym dodatkiem do pokoju dziecka, nie obejdzie się bez zwrócenia uwagi na kilka kwestii:

1) rodzaj materiału – mimo wielu zalet dywan wełniany może uczulać, dlatego też rodzice powinni rozważyć alternatywę w postaci dywanu akrylowego, który jest łatwy w utrzymaniu czystości oraz nie sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów,

2) podbicie dywanu – najlepiej, aby dywan nie przesuwał się z miejsca na miejsce, a zatem miał np. gumowe podbicie,

3) wielkość dywanu – dywany do pokoju dziecięcego powinny być duże, ale jednocześnie nie na tyle, aby konieczne było ich wsuwanie pod meble, bo wówczas utrzymanie ich w czystości będzie utrudnione

4) czy dywan można prać – można zakupić dywany do pokoju dziecięcego, które są tak wykonane, że można je prać w pralce

5) design – producenci proponują kolorowe dywany dla dzieci, a obok jednokolorowych, dostępne są też z postaciami np. z bajek.

Dywan w pokoju dziecka bez wątpienia jest praktycznym i ciekawym dodatkiem. Jeżeli chcesz stworzyć swojemu maluszkowi wygodny kącik do zabawy, nie obejdzie się bez wybrania kolorowego, mięciutkiego dywanika.

ruchu