Ciąża i oczekiwanie na przyjście na świat maluszka to najpiękniejszy moment w życiu każdej kobiety. Od kilku lat w czas oczekiwania na malucha wpisany jest baby shower. Podobnie jak Halloween czy Walentynki i ta zabawa przyszła do nas zza oceanu i szybko zdobyła serca przyszłych mam. Błękitne albo różowe baloniki, słodkie muffinki i mnóstwo radości to główny element każdego przyjęcia. To hit czy kit? Zapytaliśmy koleżanki, przyjaciółki i przeszukaliśmy internet w poszukiwaniu odpowiedzi i już wiem, że to zdecydowanie pożądana i bardzo pozytywnie odbierana impreza! Dla nas zdecydowany HIT, dlatego odpowiadamy na kilka pytań, które zadaje każdy – co, kto, kiedy, jak i dlaczego?

Baby shower – co to jest?

Baby shower to przyjęcie organizowane specjalnie dla przyszłej mamy. W tym dniu cała uwaga skoncentrowana jest na niej i maluszku, który niebawem przyjdzie na świat.

Kto organizuje spotkanie dla przyszłej mamy?

Organizacją baby shower w Polsce najczęściej zajmuje się sama przyszła mama, która albo najczęściej sama zaprasza przyjaciółki i kuzynki do siebie albo bardzo sugestywnie prosi o to najbliższą jej osobę. Taka sytuacja jest spowodowana tym, że przyjęcie dla przyszłych mam nie jest jeszcze w naszym kraju tak popularne jak w Ameryce. To jednak kwestia czasu – niebawem się to zmieni, a baby shower będzie równie popularny jak wieczór panieński.

foto kocyk

Kiedy zorganizować imprezę?

Baby shower najlepiej zorganizować w trzecim trymestrze ciąży, wówczas pewne jest już, że ciąża nie jest w żaden sposób zagrożona, a przyszła mama czuje się lepiej niż na początku ciąży, Wiadomo jest także, jaka jest płeć potomka, a to pozwala na odpowiednią, a przede wszystkim piękną dekorację i zakup prezentów, które spodobają się i przydadzą przyszłej mamie.

Jak zorganizować baby shower?

Musi być pięknie, słodko i uroczo. Balony, serpentyny, talerzyki i kubeczki w kolorach odpowiednich dla płaci maluszka to podstawa. Niezbędny jest także pyszny tort, dobre jedzenie i ulubione napije – oczywiście bezalkoholowe. Wśród gości powinny być wszystkie bliskie ciężarnej kobiety – koleżanki, przyjaciółki, kuzynki. Podczas spotkania nie może oczywiście zabraknąć zabaw, przewijanie misia czy odgadywanie smaków jedzenia w słoiczkach to gwarancja zabawy i śmiechu do łez. Wiele informacji na temat zabaw oraz organizacji można znaleźć na stronach internetowych – zachęcamy do ich korzystania. Bardzo ważnym elementem każdego baby shower są prezenty. Coraz częściej można kupić piękne, personalizowane i niezwykle urocze upominki dla maluszków. Na prezenty.pl znaleźć można mnóstwo przepięknych, a przy tym praktycznych podarunków, które pokocha mama i maleństwo. Nie może także w tym dniu zabraknąć tradycyjnego już tortu z pieluch.

Dlaczego to hit?

Bo jest miło, wesoło i pięknie. Bo przyszła mama czuje się ważne i wie, że to co ją spotkało to najpiękniejsza rzecz na świecie. Poza tym ten czas to także okazja by pomóc rodzicom w skompletowaniu wyprawki. Najważniejsza jednak jest atmosfera i dobra zabawa i tego wam życzymy!

wyprawka dla noworodka