Na początku rodzice są podekscytowani swoją rolą. Przecież wielokrotnie ją ćwiczyli w czasie ciąży. Wyobrażali sobie jak, to będzie być rodzicem. Spacerowali z dzieckiem po parku, bawili się z nim. Nawet niektóre czynności jak przewijanie noworodka mieli okazję przećwiczyć w szkole rodzenia.

akcesoria dla mam

A gdy przychodzi na świat dziecko okazuje się, że jest jeszcze tyle rzeczy do zapamiętania, o których wcześniej nie pomyśleli. Nabierają znaczenia codzienne: czynności pielęgnacyjne, sen i zabawa.

Zaczynają się rozmowy o kupkach i pytania: „Czy była zielonkawa?”, „A może była zbyt rzadka?”. Mamy, które karmią piersią mogą zacząć zastanawiać się: „Może zjadłam coś ciężkostrawnego i teraz moje dziecko nie może zrobić kupki?” lub „czy nie za często robi siusiu?”.

Dzięki prowadzeniu notatek w Dzienniczku Dnia i Nocy Maluszka, mama wie, że jej dziecko wypróżnia się tyle razy. A pory drzemek wypadają mniej więcej o tej samej godzinie. Kiedy mama chce zmienić rytm dnia dziecka, jest jej łatwiej wprowadzić zmiany i zaprowadzić pewien rytm dnia. A w trakcie wizyty u lekarza może szczegółowo opowiedzieć, kiedy wystąpiły niepokojące objawy i czym się charakteryzowały.

Dzienniczek Dnia i Nocy Maluszka pozwala przygotować się rodzicom do wizyty np. położnej środowiskowej lub fizjoterapeuty poprzez spisanie pytań do specjalisty. Następnie zapisanie zaleceń np. położnej czy postępów jakie zostały poczynione od ostatniej wizyty.

Dzienniczek Dnia i Nicy Maluszka przydaje się również podczas przekazywania opieki nad maluszkiem. Ponieważ osoba opiekująca się dzieckiem ma wszystkie wiadomości o dziecku w jednym miejscu.

Zamówić produkt można w sklepie www.babymama.pl

akcesoria dla mam