Kiedy wyposażyliśmy już pokój dziecięcy we wszystkie niezbędne rzeczy, ale wciąż czujemy, że czegoś mu brakuje, czas rozejrzeć się za dodatkami i akcesoriami, które nie tylko odmienią przestrzeń, ale i sprawią najmłodszym prawdziwą frajdę. Dzieci wprawdzie zauważają takie elementy wystroju, jak piękne łóżko, czy stylowa szafa, ale  tym, co docenią najbardziej z pewnością będzie kolorowy worek do siedzenia, biblioteczna o śmiesznym kształcie czy tablica, na której mogą trenować nowo poznane litery.

fotokarty

Dorosły człowiek do siedzenia potrzebuje zazwyczaj krzesła, fotela lub kanapy. W przypadku dzieci sytuacja przedstawia się trochę inaczej. Nasze pociechy spędzają sporą część swojego dzieciństwa bawiąc się lub czytając na podłodze, warto więc trochę ten czas urozmaicić. Wielofunkcyjne siedzisko, takie jak na zdjęciu poniżej, z pewnością stanie się ulubionym mebelkiem każdego przedszkolaka.

pufa dekoracja

źródło: https://favi.pl/produkty/p/samoprzylepna-tablica-kredowa-hotis?v=240294

Carriwell

Dzięki przedmiotom tego typu możemy niewielkim kosztem dopełnić wnętrze pokoju dziecięcego i jednocześnie pasywnie rozwijać dziecięcą fantazję.

RADA: Przy wyborze mebli czy dodatków z materiału, zawsze sprawdzajmy jego odporność i możliwe sposoby czyszczenia. Dzieci nie należą bowiem do najostrożniejszych użytkowników.
Prawie wszystkie maluchy uwielbiają malowanie po ścianach. Któż by się temu oparł? Ściana to przecież tyle przestrzeni do zapełnienia dla młodych adeptów sztuki. Jeśli chcemy naszym pociechom zapewnić tę możliwość zabawy bez konieczności przemalowywania salonu, możemy zdecydować się na zakup specjalnej tablicy do rysowania. Znajdziemy ją w niemal wszystkich sklepach meblowych i zabawkowych. Inną opcją jest zakup specjalnej folii o strukturze tablicy, która dostępna jest w różnych rozmiarach i kształtach. W ten sposób nie tylko uchronimy resztę mieszkania przed niepożądanymi „dekoracjami“, ale i pozwolimy dzieciom na rozwijanie ich kreatywności.

pokój dekoracja

źródło:  https://favi.pl/produkty/p/samoprzylepna-tablica-kredowa-hotis?v=240294

RADA: Oprócz folii samoprzylepnej możemy również zakupić farbę, która imituje powierzchnię tablicy i pozwala na nieskończone zabawy z kredą i gąbką. Tego typu farbą możemy pokryć również mebelki z pokoju dziecięcego.
Czytanie ma ogromny wpływ na rozwój młodego człowieka, a zabawna biblioteczka z pewnością ucieszy każdego mola książkowego. Regał na książki nie musi być wcale częścią meblościanki. Dzisiaj zdecydowanie większą popularnością cieszą się wolnostojące biblioteczki czy półki o oryginalnych kształtach. W ten sposób przedmiot czysto użytkowy stanie się jednocześnie prawdziwą ozdobą pokoju.

Nawet najzwyklejszy komplet mebli można ożywić za pomocą żywych, soczystych kolorów i przemienić go idealny zestaw do pokoju dziecięcego.

Pokój dziecięcy jest przestrzenią, w której naprawdę możemy popuścić wodzę fantazji i zaszaleć z wzorami i kolorami. Stwórz swoim pociechom miejsce, które z radością będą nazywać domem. Podczas urządzania pokoju dziecięcego z pomocą przychodzą wyszukiwarki mebli i dekoracji. Dzięki FAVI.pl wszystkie potrzebne elementy odnajdziesz bez wychodzenia z domu i z łatwością porównasz ofertę setek sklepów stacjonarnych i internetowych. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze – przekonaj się już dziś!

źródło zdjęcia głównego w artykule: https://favi.pl/produkty/p/pufa-cow?v=370207