Czy pamiętacie sznur pereł na szyi Audrey Hepburn w filmie „Śniadanie u Tiffaniego” lub grube kolie, które były popularne przez ostatnich kilka sezonów? Takich stylizacji w biżuterii już od pewnego czasu nie widujemy ani na wybiegach u projektantów, ani ulicach. W tym sezonie w centrum uwagi jest minimalistyczna biżuteria. Jak możemy zobaczyć, gwiazdy oraz blogerki modowe wybierają subtelne dodatki, zarówno do wieczorowych kreacji, jak i codziennych strojów. Coraz częściej możemy u nich zauważyć delikatne łańcuszki i bransoletki z zawieszkami. Minimalizm kwestionuje nasze dotychczasowe postrzeganie wzornictwa. Rozmawialiśmy ze stylistką sklepu z biżuterią tolda.pl, Aleksandrą Potocką, o tym, jak dobrać biżuterię, aby zachwycać ponadczasową elegancją i stylem.

Biżuteria nie stanowi już podstawy stylizacji, natomiast jest delikatnym dodatkiem. Ważne jest, aby pasowała do każdej kreacji i sytuacji. Naszą ulubioną biżuterię chcemy mieć zawsze przy sobie i nigdy się z nią nie rozstawać. Minimalistyczne złote lub srebrne bransoletki czy naszyjniki pasują zarówno do letniej sukienki, biznesowego stroju czy eleganckiej, wieczorowej sukienki. Biżuteria nie jest dominująca w naszym wyglądzie, dlatego możemy sobie pozwolić na większą kreatywność w ubiorze – wyjaśnia Potocka.

akcesoria dla mam

Pamiętajmy, że biżuteria powinna stanowić drobny detal, a przy tym być kluczowym elementem całości. Czasami mały dodatek może odmienić cały wygląd. Obecnie mamy do wyboru biżuterię z szeroką gamą zawieszek, podkreślających stylizacje. Dzięki temu można znaleźć element idealnie dopasowany do naszej osobowości. Do najbardziej popularnych należą: krzyżyki, kółka, serca oraz różne figury geometryczne. Szukając swojego ulubionego wzoru można również pójść w kierunku bardziej oryginalnych opcji. Obecnie najszybciej rosnącą popularnością cieszą się bransoletki z puzzlem, prostą blaszką, oraz w kształcie litery V.

Aleksandra Potocka zachęca również, by przyjrzeć się bliżej trendom. Naprawdę warto zwrócić na nie uwagę podczas wyboru dodatków. Pierwszym z nich jest wykorzystanie tzw. negatywnej przestrzeni, którą charakteryzuje pusty obszar wypełniający kształt biżuterii. To właśnie dzięki niej prosta biżuteria wygląda tak pięknie na ciele. Negatywną przestrzeń możemy kreować poprzez biżuterię wykorzystującą geometryczne kształty lub skupić dodatki w jednym miejscu np. na palcu wskazującym.

Drugim trendem jest mieszanie złotych dodatków ze srebrnymi. Kiedyś takie połączenie było całkowicie nieakceptowane, jednak obecnie kobiety coraz częściej eksperymentują łącząc srebrny łańcuszek ze złotą zawieszką i na odwrót. Dodaje to wyrazu i przyciąga spojrzenia. Często można zauważyć połączenia grubszych i cieńszych elementów biżuterii np. bransoletki z zegarkiem.

Trzecim trendem, który przełamuje codzienność jest długi naszyjnik z zawieszką, który idealnie podkreśla dekolt i nadaje kobiecości, a przy tym jest bardzo subtelny. „Długi” nie jest konkretnym pojęciem, tutaj również można eksperymentować i dopasować długość do danej kreacji.Taki naszyjnik można również nosić na plecach. Szczególnie efektownie wygląda w połączeniu z bluzką z odkrytym tyłem. W innej wersji można założyć dwa naszyjniki, które znacznie różnią się od siebie długością.

Zatem gdzie szukać takiej biżuterii? Kiedy chcemy znaleźć coś wyjątkowego i dopasowanego do naszej osobowości warto zajrzeć do oferty sklepów internetowych takich jak tolda.pl . Wybór w nich jest zdecydowanie większy niż w tradycyjnych jubilerskich sklepach. W modzie mniej znaczy więcej, pamiętajmy o tym podczas poszukiwania niezwykłych dodatków.

Minimalistyczne pierścionki, cienkie bransoletki i delikatne naszyjniki zyskują coraz większą popularność i Pani Aleksandra prognozuje, że ten trend będzie utrzymywał się przez następne lata. Minimalistyczna biżuteria, chociaż nie dominuje nad strojem, to przyciąga spojrzenia i skupia uwagę. Warto zainwestować w jedną rzecz, może to być naszyjnik albo subtelna bransoletka, taki element będzie dobrą podstawą do modyfikacji w zależności od nastroju i potrzeb. Potem możemy dokupować różne wisiorki i zawieszki i dzięki temu zyskać modne dodatki na różne okazje.

akcesoria dla mam